FreshMail.pl

BĄDŹ BLISKO – TO WSZYSTKO

Konferencja o relacjach

Serdecznie zapraszamy Cię na niezwykłe spotkanie o relacjach rodzinnych. 

Relacje rodzinne są dla nas najważniejsze i dlatego chcemy o nie zadbać. Podczas wydarzenia pokażemy, jak budować pełną wsparcia komunikację z dziećmi, gdy pojawiają się trudne emocje. Przekonacie się, jak wspierać dzieci i siebie samych w rozwoju oraz budować poczucie własnej wartości. Wiemy, że Ty, jako kochający rodzic, masz w sobie to, co potrzebne, aby wspierać swoje dziecko – wystarczy to odkryć.

Przyjdź zobaczyć i posłuchać o tym, jak wzmocnić siebie i dzieci w najważniejszej relacji – czyli WASZEJ.

Spotkanie osadzone jest w duchu porozumienia bez przemocy (NVC) Marshalla Rosenberga. Jest to pierwsza bliskościowa konferencja w Olsztynie. Na konferencji głos zabiorą eksperci i praktycy. Powiedzą o rzeczach, przynoszących owoce w ich życiu osobistym i rodzinnym.  USŁYSZYSZ ZATEM CIEKAWE PRZYKŁADY I WIEDZĘ, KTÓRA SIĘ SPRAWDZA. Tematy wystąpień znajdziesz w zakładce PROGRAM.

Zgłoś się przez formularz poniżej (na maila otrzymasz potwierdzenie, jeśli nie – prosimy sprawdź spam).
Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Olsztyn i MZPiTU – Twój wkład to jedynie 50 zł i otwartość. W cenie mnóstwo wiedzy, a do dobrych relacji: kawa, herbata, ciastka, owoce i obiad w przerwie. Nie zwlekaj, bo ilość miejsc jest ograniczona.

Wpłatę za uczestnictwo wpłać na konto Fundacji Każdy Ważny. Koniecznie podaj imię i nazwisko w tytule przelewu.

NASI PRELEGENCI

Jarosław Kania – Ojcowska Strona Mocy

Humanistyczny inżynier. Po podróży dookoła świata wciąż szuka nowych dróg dla siebie i swoich dzieci w świecie realnym i cyfrowym. Zapisem tych poszukiwań jest Ojcowska Strona Mocy. Blog i podcast, gdzie pokazuje jak być aktywnym, zaangażowanym i  nowoczesnym tatą w idącej naprzód rzeczywistości.
Adres: http://www.ojcowskastronamocy.pl

Emilia Kulpa-Nowak

Trenerka NVC i dziennikarka, uczestniczka wielu zaawansowanych kursów NVC w kraju i za granicą, absolwentka studiów NVC. Miłośniczka książek i wiedzy wszelakiej. Główne obszary zainteresowań to: poczucie własnej wartości, złość, wstyd i poczucie winy. Pracuje w grupach, online oraz indywidualnie. Prywatnie żona i matka. Współprowadzi: NVClab.pl

Maja Piotrowska-Mazur

Pracuje z rodzicami, dla rodziców i dzieci, prowadząc warsztaty dot. relacji w rodzinie, spotkania dla rodziców, a także warsztaty dla małych odkrywców relacji. Zajmuje sie coachingiem opartym na potrzebach i pomaga w drodze zwanej życiem. Jest doradczynią noszenia w chustach. NVC i Rodzicielstwo bliskości jest tym, czym żyje. Największym polem doświadczania jest dla niej matkowanie czwórce potomków.

Ukończyła 6-cio miesięczny program „Mądrzy rodzice” z Fundacji Kidprotect, Szkołę Trenerów Dojrzewalni Róż, półroczną szkolę Coachingu opartego na potrzebach Pernille Plantener i szkolenie Rodzicielstwo dla profesjonalistów Agnieszki Stein. Współpracuje z Fundacją Każdy Ważny, prowadząc warsztaty w duchu Porozumienia Bez Przemocy.

Barbara Ślusarczyk

Psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, terapeuta NEST. Na codzień pracuje jako psycholog psychoterapeuta w prywatnym gabinecie psychologicznym, w Centrum Psychiatrii Anima w Szczytnie oraz współpracuje z Ośrodkami Pomocy Społecznej prowadząc terapię osób doświadczających przemocy psychicznej i fizycznej. Prywatnie żona i mama trójki dzieci.

Natalia Fedan

psycholożka, anglistka, mama trójki dzieci – dwójki nastolatków i 4-latka. Pierwsza w Polsce oficjalna partnerka the Mehrit Centre i propagatorka podejścia Self-Reg. Ukończyła kursy Foundations i Faciliator uprawniające do szkolenia w zakresie Self-Reg – podejścia opartego na samoregulacji. Natalia Fedan prowadzi kursy online i warsztaty dla rodziców i nauczycieli, przybliżając naukowe podstawy i wiedzę na temat kroków, obszarów samoregulacji w przystępny i oparty na doświadczeniu sposób. Jest zwolenniczką łagodności, samoświadomości w roli rodzica oraz budowania autentycznych, bliskich relacji z dziećmi.

PROGRAM

09:30 – 10:00 rejestracja

10:00 – 10:30 Przywitanie i kwestie organizacyjne  – Fundacja Każdy Ważny Ewa Kazimierczak i Marta Stasieło

10:30 – 11:15 – Jak tworzą się więzi i ich wpływ na nasze życie?Barbara Ślusarczyk (psycholog, psychoterapeuta)

15 min

11:30 – 12:15 – Jak wspierać relacje, czyli o języku serca. – Emilia Kulpa-Nowak – NVCLab.pl

15 min

12:30 – 13:15 – Konflikty i rywalizacja w rodzeństwie – rozwiązujemy nieporozumienia. Maja Mazur (coach w duchu NVC) Fundacja Każdy Ważny

1h – przerwa obiadowa

14:15– 15:00 – Stres – Jak pomagać dziecku i sobie w trudnych sytuacjach? – Natalia Fedan Self-reg

15 min.

15:15 – 16:00 – Elektronika w rodzinie. Jak, kiedy i czy dać dziecku telefon? – Jarosław Kania, czyli Ojcowska Strona Mocy

10 min

16:10 – 17:00 – Jak budować ojcowski  autorytet w oparciu o szacunek? – Jarosław Kania, czyli Ojcowska Strona Mocy

17:30 zakończenie

1 grudnia 2018,  9:30 – 17:30

Hotel Park

Aleja Warszawska 119, Olsztyn

 

ZAPISZ SIĘ!

UWAGA!

Miejsca na naszą konferencję zostały wyczerpane.

Wszystkie pytania można kierować na adres e-mail: biuro@kazdywazny.pl

POZNAJ HISTORIĘ ZDJĘCIA…

Dlaczego przewodnim obrazem konferencji Bądź blisko – to wszystko jest zdjęcie rodziny?
Pomyślicie, że to oczywiste, bo przecież na zdjęciu są pokazane relacje i szczęśliwa rodzina. Wszyscy patrzą na siebie z czułością i radością z powodu narodzin dziewczynki. Jako rodzice możemy się z tymi emocjami bardzo utożsamić…
Ale nie wszystko jest tak oczywiste.

Na zdjęciu jest rodzina Sądejów spod Olsztyna. Rodzina, która przeszła dosłownie przez OGIEŃ trudu, sprawdzian relacji oraz miłości.
Może słyszałaś/-eś o akcji #serduszkoweroniki ? Było o niej głośno. U Weroniki, gdy była jeszcze w brzuchu u mamy, zdiagnozowano bardzo poważną wadę serca – niedorozwój lewej komory. Zaczął się wyścig z czasem! Trzeba było uzbierać ogromne pieniądze na to, aby Wera mogła urodzić się w Niemczech i znaleźć się pod opieką fachowców. Kilka dni po narodzinach przeszła pierwszą operację ratującą życie…

Do dziś przeszła ich 3 i będą kolejne. Serduszko Weroniki wymaga jeszcze napraw.
Dzięki pomocy wielu Darczyńców i determinacji rodziców Weronika żyje. W tym roku kończy 2 lata!
To było niesamowite poruszenie wielu ludzi, którzy podarowali Weronice wspaniałą opiekę i życie dzięki wpłatom i licytacjom. Łącznie uzbierano: 736 000 zł.

Dziś Weronika jest żywiołowym małym człowiekiem i od niedawna, oprócz dwóch starszych braci, ma także młodszą siostrę.
Zachęcamy Was do prześledzenia tej emocjonującej historii o wielkiej miłości na dobre i złe oraz wsparcia jej serduszka przekazując np. 1 % podatku dla Weroniki.

Cieszmy się obecnością naszych najbliższych. Doceniajmy siebie nawzajem i zawsze szukajmy porozumienia. Relacje i miłość – choć pozornie nieuchwytne, są tym, co zostaje w nas na zawsze.

Autorką głównego zdjęcia jest Anna Dremo

ORGANIZATORZY

WSPARCIE

Bądź na bieżąco. Zapisz się do naszego newslettera!

Jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych (imię, e-mail) przez Fundację Każdy Ważny, w celu otrzymywania informacji (newsletter) od Fundacji na podany adres e-mail, proszę potwierdź zgodę przez poniższy przycisk

FreshMail.pl