FreshMail.pl

BĄDŹ BLISKO – TO WSZYSTKO

Konferencja o relacjach

Serdecznie zapraszamy Cię na niezwykłe spotkanie o relacjach rodzinnych. 

Relacje rodzinne są dla nas najważniejsze i dlatego chcemy o nie zadbać. Podczas wydarzenia pokażemy, jak budować pełną wsparcia komunikację z dziećmi, gdy pojawiają się trudne emocje. Przekonacie się, jak wspierać dzieci i siebie samych w rozwoju oraz budować poczucie własnej wartości. Wiemy, że Ty, jako kochający rodzic, masz w sobie to, co potrzebne, aby wspierać swoje dziecko – wystarczy to odkryć.

Przyjdź zobaczyć i posłuchać o tym, jak wzmocnić siebie i dzieci w najważniejszej relacji – czyli WASZEJ.

Spotkanie osadzone jest w duchu porozumienia bez przemocy (NVC) Marshalla Rosenberga. Jest to pierwsza bliskościowa konferencja w Olsztynie. Na konferencji głos zabiorą eksperci i praktycy. Powiedzą o rzeczach, przynoszących owoce w ich życiu osobistym i rodzinnym.  USŁYSZYSZ ZATEM CIEKAWE PRZYKŁADY I WIEDZĘ, KTÓRA SIĘ SPRAWDZA. Tematy wystąpień znajdziesz w zakładce PROGRAM.

Zgłoś się przez formularz poniżej (na maila otrzymasz potwierdzenie, jeśli nie – prosimy sprawdź spam).
Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Olsztyn i MZPiTU – Twój wkład to jedynie 50 zł i otwartość. W cenie mnóstwo wiedzy, a do dobrych relacji: kawa, herbata, ciastka, owoce i obiad w przerwie. Nie zwlekaj, bo ilość miejsc jest ograniczona.

Wpłatę za uczestnictwo wpłać na konto Fundacji Każdy Ważny. Koniecznie podaj imię i nazwisko w tytule przelewu.

NASI PRELEGENCI

Jarosław Kania – Ojcowska Strona Mocy

Humanistyczny inżynier. Po podróży dookoła świata wciąż szuka nowych dróg dla siebie i swoich dzieci w świecie realnym i cyfrowym. Zapisem tych poszukiwań jest Ojcowska Strona Mocy. Blog i podcast, gdzie pokazuje jak być aktywnym, zaangażowanym i  nowoczesnym tatą w idącej naprzód rzeczywistości.
Adres: http://www.ojcowskastronamocy.pl

Emilia Kulpa-Nowak

Trenerka NVC i dziennikarka, uczestniczka wielu zaawansowanych kursów NVC w kraju i za granicą, absolwentka studiów NVC. Miłośniczka książek i wiedzy wszelakiej. Główne obszary zainteresowań to: poczucie własnej wartości, złość, wstyd i poczucie winy. Pracuje w grupach, online oraz indywidualnie. Prywatnie żona i matka. Współprowadzi: NVClab.pl

Maja Piotrowska-Mazur

Pracuje z rodzicami, dla rodziców i dzieci, prowadząc warsztaty dot. relacji w rodzinie, spotkania dla rodziców, a także warsztaty dla małych odkrywców relacji. Zajmuje sie coachingiem opartym na potrzebach i pomaga w drodze zwanej życiem. Jest doradczynią noszenia w chustach. NVC i Rodzicielstwo bliskości jest tym, czym żyje. Największym polem doświadczania jest dla niej matkowanie czwórce potomków.

Ukończyła 6-cio miesięczny program „Mądrzy rodzice” z Fundacji Kidprotect, Szkołę Trenerów Dojrzewalni Róż, półroczną szkolę Coachingu opartego na potrzebach Pernille Plantener i szkolenie Rodzicielstwo dla profesjonalistów Agnieszki Stein. Współpracuje z Fundacją Każdy Ważny, prowadząc warsztaty w duchu Porozumienia Bez Przemocy.

Barbara Ślusarczyk

Psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, terapeuta NEST. Na codzień pracuje jako psycholog psychoterapeuta w prywatnym gabinecie psychologicznym, w Centrum Psychiatrii Anima w Szczytnie oraz współpracuje z Ośrodkami Pomocy Społecznej prowadząc terapię osób doświadczających przemocy psychicznej i fizycznej. Prywatnie żona i mama trójki dzieci.

Natalia Fedan

psycholożka, anglistka, mama trójki dzieci – dwójki nastolatków i 4-latka. Pierwsza w Polsce oficjalna partnerka the Mehrit Centre i propagatorka podejścia Self-Reg. Ukończyła kursy Foundations i Faciliator uprawniające do szkolenia w zakresie Self-Reg – podejścia opartego na samoregulacji. Natalia Fedan prowadzi kursy online i warsztaty dla rodziców i nauczycieli, przybliżając naukowe podstawy i wiedzę na temat kroków, obszarów samoregulacji w przystępny i oparty na doświadczeniu sposób. Jest zwolenniczką łagodności, samoświadomości w roli rodzica oraz budowania autentycznych, bliskich relacji z dziećmi.

PROGRAM

09:30 – 10:00 rejestracja

10:00 – 10:30 Przywitanie i kwestie organizacyjne  – Fundacja Każdy Ważny Ewa Kazimierczak i Marta Stasieło

10:30 – 11:15 – Jak tworzą się więzi i ich wpływ na nasze życie?Barbara Ślusarczyk (psycholog, psychoterapeuta)

15 min

11:30 – 12:15 – Jak wspierać relacje, czyli o języku serca. – Emilia Kulpa-Nowak – NVCLab.pl

15 min

12:30 – 13:15 – Konflikty i rywalizacja w rodzeństwie – rozwiązujemy nieporozumienia. Maja Mazur (coach w duchu NVC) Fundacja Każdy Ważny

1h – przerwa obiadowa

14:15– 15:00 – Stres – Jak pomagać dziecku i sobie w trudnych sytuacjach? – Natalia Fedan Self-reg

15 min.

15:15 – 16:00 – Elektronika w rodzinie. Jak, kiedy i czy dać dziecku telefon? – Jarosław Kania, czyli Ojcowska Strona Mocy

10 min

16:10 – 17:00 – Jak budować ojcowski  autorytet w oparciu o szacunek? – Jarosław Kania, czyli Ojcowska Strona Mocy

17:30 zakończenie

1 grudnia 2018,  9:30 – 17:30

Hotel Kopernik

Aleja Warszawska 37, Olsztyn

 

ZAPISZ SIĘ!

Koszt udziału w konferencji:

a) 50 zł/osoba – w przypadku dokonania wpłaty do dnia 23 listopada 2018 r.
b) 70 zł/osoba – w przypadku dokonania wpłaty od dnia 24 listopada – 1 grudnia 2018 r.

Warunkiem uczestnictwa* w Konferencji jest przesłanie deklaracji zgłoszeniowej online poprzez formularz udostępniony na stronie www.kazdywazny.pl lub mailowo na adres biuro@kazdywazny.pl oraz dokonanie opłaty za udział w Konferencji w ciągu 24h od wysłania formularza zgłoszeniowego na rachunek bankowy Fundacji:

Raiffeisen Polbank 34 1750 0012 0000 0000 3290 1115

*Uczestnictwo zostanie potwierdzone mailowo po odnotowaniu wpłaty na podane konto.

Dokonując rejestracji Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych dla celów przeprowadzenia Konferencji. Regulamin.
Administratorem danych osobowych jest Fundacja Każdy Ważny z siedzibą w Olsztynie, ul. Gębika 3/17, 10-691 Olsztyn).
Dane osobowe Uczestnika przetwarzane są w celu przeprowadzenia Konferencji, w tym stworzenia listy Uczestników Konferencji.
Dokonując rejestracji Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych dla celów przeprowadzenia Konferencji.

Wyrażenie zgody

10 + 11 =

POZNAJ HISTORIĘ ZDJĘCIA…

Dlaczego przewodnim obrazem konferencji Bądź blisko – to wszystko jest zdjęcie rodziny?
Pomyślicie, że to oczywiste, bo przecież na zdjęciu są pokazane relacje i szczęśliwa rodzina. Wszyscy patrzą na siebie z czułością i radością z powodu narodzin dziewczynki. Jako rodzice możemy się z tymi emocjami bardzo utożsamić…
Ale nie wszystko jest tak oczywiste.

Na zdjęciu jest rodzina Sądejów spod Olsztyna. Rodzina, która przeszła dosłownie przez OGIEŃ trudu, sprawdzian relacji oraz miłości.
Może słyszałaś/-eś o akcji #serduszkoweroniki ? Było o niej głośno. U Weroniki, gdy była jeszcze w brzuchu u mamy, zdiagnozowano bardzo poważną wadę serca – niedorozwój lewej komory. Zaczął się wyścig z czasem! Trzeba było uzbierać ogromne pieniądze na to, aby Wera mogła urodzić się w Niemczech i znaleźć się pod opieką fachowców. Kilka dni po narodzinach przeszła pierwszą operację ratującą życie…

Do dziś przeszła ich 3 i będą kolejne. Serduszko Weroniki wymaga jeszcze napraw.
Dzięki pomocy wielu Darczyńców i determinacji rodziców Weronika żyje. W tym roku kończy 2 lata!
To było niesamowite poruszenie wielu ludzi, którzy podarowali Weronice wspaniałą opiekę i życie dzięki wpłatom i licytacjom. Łącznie uzbierano: 736 000 zł.

Dziś Weronika jest żywiołowym małym człowiekiem i od niedawna, oprócz dwóch starszych braci, ma także młodszą siostrę.
Zachęcamy Was do prześledzenia tej emocjonującej historii o wielkiej miłości na dobre i złe oraz wsparcia jej serduszka przekazując np. 1 % podatku dla Weroniki.

Cieszmy się obecnością naszych najbliższych. Doceniajmy siebie nawzajem i zawsze szukajmy porozumienia. Relacje i miłość – choć pozornie nieuchwytne, są tym, co zostaje w nas na zawsze.

Autorką głównego zdjęcia jest Anna Dremo

ORGANIZATORZY

WSPARCIE

Bądź na bieżąco. Zapisz się do naszego newslettera!

Jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych (imię, e-mail) przez Fundację Każdy Ważny, w celu otrzymywania informacji (newsletter) od Fundacji na podany adres e-mail, proszę potwierdź zgodę przez poniższy przycisk

FreshMail.pl