FreshMail.pl

Ewa Kazimierczak

Prezes Fundacji Każdy Ważny

Jestem kobietą i bardzo się tym cieszę. Kilka lat temu wyszłam za mąż za Przemka i urodziło nam się troje cudownych ludzi – chłopiec i dwie dziewczynki. Muszę przyznać, że rola żony i matki rozwija mnie najbardziej. Bliscy są moim lustrem, które pokazuje prawdę i motywuje do nieustannej pracy nad sobą.

Z wykształcenia jestem architektem krajobrazu. Można powiedzieć, że projektowanie mam we krwi. Jednak dobro człowieka wygrało z dobrem roślin. Wolę organizować przestrzeń społeczną. Uwielbiam spędzać czas na rozmowach, odpoczywam wśród ludzi i lubię ich poznawać. Do moich obowiązków w Fundacji należy przede wszystkim wymyślanie i organizowanie różnych wydarzeń z obszaru relacji i psychoedukacji. Lubię, gdy dużo się dzieje. Lubię mieć cel, który wymaga wysiłku… Choć czasem jest frustrująca i pełna porażek, to ekscytuje mnie sama droga do jego osiągnięcia.

Bardzo zależy mi na pozytywnym rozwoju ludzi, tak aby umieli korzystać z depozytu dobra w nich złożonego.
Największym moim marzeniem jest jednak pełna miłości rodzina. Uważam, że tworzenie takiej rodziny jest jednym z najważniejszych zadań w życiu. Historia mojego dzieciństwa oraz wczesnej młodości była survivalem i kosztuje mnie wiele wysiłku, aby nie powielać negatywnych schematów.
Nie zawsze wychodzi to idealnie, ja nie jestem ideałem, ale próbuję się nie poddać i być po prostu autentycznym człowiekiem.

Wierzę, że zmiana to proces, który trwa do końca życia.
Czasami brakuje mi cierpliwości, gdy czekam na owoce. Wtedy pomagają mi przyjaciele i życie w duchu Porozumienia Bez Przemocy (NVC) Marshalla Rosenberga, które próbuję wprowadzać w czyn. NVC uczy mnie empatii, przynosi poczucie wolności i satysfakcji w relacjach z każdym człowiekiem.

Uważam, że budowanie głebokich więzi jest jedną z kluczowych spraw w życiu każdego z nas. Wiem, że każdy ma szansę zmienić złe i utarte schematy i czerpać radość z bycia sobą oraz z innymi.
Pokazywanie tego innym odnajduję w tej chwili, jako misję…

Dlatego tak bardzo jestem zaangażowana w pracę Fundacji Każdy Ważny w tym obszarze.

Ewa

Napisz do mnie

11 + 10 =

Bądź na bieżąco. Zapisz się do naszego newslettera!

Jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych (imię, e-mail) przez Fundację Każdy Ważny, w celu otrzymywania informacji (newsletter) od Fundacji na podany adres e-mail, proszę potwierdź zgodę przez poniższy przycisk

FreshMail.pl