UCZYMY DOROSŁYCH ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI

Ciekawe czy umiesz układać puzzle?

Jak doskonale wiesz, puzzle składają się z wielu elementów i jeśli chcemy ułożyć obrazek musimy dopasować je we właściwe miejsca. Czasami trzeba czasu i trudu zanim znajdziesz odpowiedni kształt. Przy układaniu towarzyszą też różne emocje…

Jest satysfakcja, ale pojawia się frustracja, złość lub żal, gdy nie wychodzi lub któregoś z elementów brakuje. Ułożenie całego obrazu wymaga zaangażowania i czasu!

Podobnie jest w rodzinie i bliskich relacjach. Pragniesz, aby były piękne, dopasowane i przynosiły Ci szczęście. Czasami jednak niektórych elementów brakuje, a w konsekwencji porozumienia. Doświadczasz żalu, złości, zmęczenia… Chcesz być rozumiana/ny?
No właśnie… Każdy chce.

Jednak mimo dobrych chęci wciskamy puzzle w niewłaściwe miejsca, bo najczęściej z domu wynieśliśmy błędne schematy. Obraz robi się krzywy i wybrakowany. Zamiast poczucia szczęścia przeżywamy rozgoryczenie, czasem bezsilność.

Znamy to wszystko z własnych doświadczeń i doświadczeń innych rodziców.

Nie musi tak być! Nie jesteśmy cudotwórcami i nie mamy magicznej różdżki. Wiemy jednak, jak uczyć i wspierać Ciebie w zmianie komunikacji i budowania relacji z dziećmi oraz dorosłymi, jeśli masz na to gotowość.  

Czy pragniesz, by Twoje dzieci były: 

  • silne psychicznie, odpowiedzialne i odważne,
  • umiały rozpoznawać czego potrzebują,
  • stawiać granice,
  • szanować innych i brać pod uwagę ich zdanie?

Właśnie dlatego pracujemy z dorosłymi, bo chcemy, żeby dzieci właśnie były takimi ludźmi, a dzieci uczą się NAŚLADUJĄC. 

Wiemy, że dzięki naszej pracy relacje w rodzinach zmieniają się na życiodajne i pełne zrozumienia. Wierzymy, że tę zmianę poniosą dzieci dalej i nauczą swoje dzieci empatii. To nasza misja, to nasza zmiana świata na lepsze.

Przyszłość Twoich dzieci zaczyna się dziś w waszym domu, waszych rozmowach i Twoich reakcjach na trudne wyzwania.

Udane więzi wymagają czasami wysiłku, a my chętnie będziemy Ci w tej podróży towarzyszyć wiedzą i doświadczeniem, a mamy je nie małe – sumując naszą liczbę dzieci jest ich 12.
Pragniemy, aby relacje, które tworzysz były piękne i prawdziwe.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

BLOG – poznaj nas i nasze wartości poprzez wpisy na blogu. Mamy nadzieję, że znajdziesz tam inspirację i wskazówki dla siebie.

WARSZTATY DLA RODZICÓW – zajrzyj do naszych aktualnych propozycji i przyjdź na nasze wydarzenia. W ofercie mamy krótsze i dłuższe formy spotkań. Na każdym otrzymasz wiedzę, wsparcie i przykłady z życia wzięte.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE INDYWIDUALNE:
A może potrzebujesz przyjrzeć się swoim wyzwaniom życiowym i rodzicielskim w 4 oczy? Nie ma sprawy. Czekają na Ciebie ekspertki i matki oraz partnerki w jednym:
Anna Górska – psycholog
Majka Mazur – coach w duchu Porozumienia Bez Przemocy
100 zł – 50 min

OFERTA DLA SZKÓŁ
Mamy także doświadczenie we współpracy z nauczycielami w szkole.

Napisz do nas o swoich potrzebach.
(propozycje zarówno dla nauczycieli, jak i grup rodziców)
Chętnie przygotujemy dla was:
warsztaty
wykłady
wsparcie merytoryczne
wsparcie dla kadry zarządzającej
konsultacje indywidualne dla rodziców i nauczycieli
KONTAKT

Zapraszamy na FB Każdy Ważny oraz do grupy RODZICIELSTWO BLISKOŚCI OLSZTYN, gdzie staramy się budować grono świadomych rodziców oraz wychowawców.

Jesteśmy dla Ciebie, Twoich dzieci i bliskich. Zapraszamy Cię do codziennej drogi, którą sami staramy się podążać w szacunku do siebie i dzieci. 

 

Co i jak? Czyli misja specjalna. 

Po pierwsze! Dobre relacje.

Wspieramy dobre relacje w rodzinach i rozwój osobisty przez wykłady, warsztaty, konferencje, czyli inspirujemy i dajemy wiedzę.

Ogromną wartość widzimy w budowaniu więzi i komunikacji w oparciu o Porozumienie Bez Przemocy (NVC) Marshalla Rosenberga.
Tego uczymy się sami i pragniemy tym dzielić się z innymi. Dzięki NVC i Rodzielstwu Bliskości nasze relacje z dziećmi, bliskimi i ludźmi są spokojniejsze, empatyczne i oparte na potrzebach. Współpracujemy w terapeutami i ekspertami w swoich dziedzinach.

Po drugie! Ty i Twoja rodzina.

Kiedy znajdujesz się w trudnej sytuacji lub pragniesz po prostu być bardziej świadomym człowiekiem i rodzicem oraz budować piękne więzi z ludźmi, to jesteś we właściwym miejscu.

Napisz do nas koniecznie: biuro@kazdywazny.pl
(Jeśli sami nie będziemy wiedzieli, jak pomóc postaramy się pokierować we właściwe miejsce.)

Po trzecie! Nie boimy się trudnych spraw.

Już od ponad trzech lat pomagamy w leczeniu parom z niepłodnością. Współpracujemy z lekarzami w Białymstoku oraz Gdańsku.
Marta Stasieło (współzałożycielka Fundacji Każdy Ważny) jest, jedynym w województwie warmińsko- mazurskim, instruktorem modelu Creighton (opatentowany model, który stosuje się w naprotechnologii). W tej chwili wiemy o 13 poczętych dzieciach u par, z którymi Marta miała szczęście współpracować.

(Zapraszamy do kontaktu z Martą na maila: marta.stasielo@gmail.com)

Jeśli jesteś w ciąży i lekarze wykryli wadę genetyczną u Twojego dziecka lub masz doświadczenie straty dziecka, to również służymy pomocą. Chętnie pokierujemy i wesprzemy Cię w tym trudnym momencie. Wszystko w czym pomagamy znamy z autopsji…

W zakładce AKTUALNOŚCI znajdziesz informacje kiedy i gdzie odbywają się najbliższe wydarzenia oraz konsultacje.

Zapraszamy Cię do układania relacyjnych puzzli z nami.

W relacjach Każdy jest Ważny.

Serdecznie Cię pozdrawiamy!

Ewa Kazimierczak

Majka Mazur

Marta Stasieło

Agnieszka Skórska

Główne cele wynikające ze Statutu:

  • opieka medyczna i psychologiczna dla osób potrzebujących oraz ich rodzin,
  • szerzenie idei o godności każdego życia ludzkiego oraz ochrony zdrowia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci,
  • wsparcie dla małżeństw i rodzin,
  • wspieranie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty w zakresie edukacji prozdrowotnej,
  • wyrównywanie szans edukacyjnych, życiowych oraz na rynku pracy.
  • wspieranie innych organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorstw.