Czy zastanawiasz się jak wychować szczęśliwe dziecko, które szanuje granice swoje i innych ludzi?

Nie wiesz jak rozmawiać z dzieckiem o uczuciach i chcesz pomóc mu je wyrażać?

Nie wiesz jak reagować na ataki złości i agresji u dziecka…Albo u siebie?

A może chcesz poznać, jak skutecznie wpływać na zachowanie dziecka nie stosując kar?

Potrzebujesz wsparcia innych osób, które pragną się rozwijać w swoim rodzicielstwie?

Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań Twoją odpowiedzią było – TAK, to mamy coś, co wesprze Twoje rodzicielskie działania. Jako jedyni w Olsztynie prowadzimy taki rodzaj warsztatów, które małymi krokami pozwala znaleźć własne odpowiedzi i wprowadzać konkretne zmiany.

(Na dole strony przeczytasz opinie uczestników.)

Maja Piotrowska – Mazur

Zapraszamy Cię na cykl 4 Warsztatów Rodzicielstwa Bliskości.
Prowadzi je Maja Piotrowską – Mazur .

Maja pracuje z rodzicami, dla rodziców i dzieci, prowadzi warsztaty dotyczące relacji w rodzinie, realizując program „Mądrzy rodzice”. Ukończyła szkolenie Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistow prowadzone m.in. przez Agnieszke Stein.

Jest coachem w duchu porozumienia bez przemocy (NVC), organizuje spotkania dla rodziców, rodzin z dziećmi, a także warsztaty dla małych odkrywców relacji.
NVC i Rodzicielstwo bliskości jest tym, czym żyje, a największym polem do doświadczania jest dla niej bycie mamą czwórki potomków.
Poparcie i siły na tworzenie relacji zbiera, uczestnicząc w warsztatach, spotkaniach, konferencjach o tej tematyce. Sama cały czas się uczy.

 

Na warsztatach nauczysz się: 

– wyrażania oczekiwań i ograniczeń – konsekwentnie i z szacunkiem dla dziecka, a więc w taki sposób, aby były one przez dziecko respektowane;
– jak aktywnie i wspierająco słuchać;
– jak motywować dziecko do współdziałania oraz wdrażania go do obowiązków szkolnych i domowych;
– jak modyfikować niepożądane lub nieodpowiednie zachowania dziecka bez stosowania jakichkolwiek form przemocy;
– jak uwalniać dzieci od grania ról narzuconych w domu i w szkole.

Minimalna liczba uczestników to 6 – 8 osób. Kiedy nie zbierze się grupa będziemy przesuwać termin rozpoczęcia.

Gdzie?:
Arka, ul. Niepodległości 85, Olsztyn

Koszt uczestnictwa w warsztatach to 85 zł za spotkanie, łącznie 340 zł/os.(4 spotkania). Płatne z góry na konto. (Jeśli potrzebujesz rat, napisz do nas o tym). Należy zapłacić za wszystkie spotkania (nawet jeśli na którymś się nie będzie, bo w to miejsce nie możemy nikogo już przyjąć). Te 4 warsztaty stanowią całość.

Zapisy przyjmowane są pod adresem e-mail: biuro@kazdywazny.pl lub przez stronę fb Fundacja Każdy Ważny (wyślij wiadomość).
W zgłoszeniu: imię, nazwisko, telefon, email (!)
Prosimy o wpłatę całości, zaliczki 85 zł lub raty.
(Zaliczkę zwracamy kiedy zrezygnujesz najpóźniej 2 tyg przed rozpoczęciem. Po tym czasie zaliczka zostaje w Fundacji jako Darowizna)

Płatność na konto Fundacji Każdy Ważny:
http://kazdywazny.pl/index.php/wsparcie/ 

Przelew tradycyjny:

34 1750 0012 0000 0000 3290 1115

Tytułem: darowizna + imię i nazwisko uczestnika

Wpłata gwarantuje uczestnictwo. Decyduje kolejność wpłat. Miejsc jest tylko 12!
Ze względu na warsztatowy charakter spotkań liczba miejsc jest ograniczona.
Małżeństwa nie mogą uczestniczyć wspólnie w tej samej grupie. Z doświadczenia wiemy, że więcej korzystacie gdy chodzicie osobno.

Jeśli masz pytania, nie jesteś pewna/pewny, czy to spotkania dla Ciebie, zadzwoń:

535 206 306 – Ewa Kazimierczak


Czym jest Rodzicielstwo Bliskości?

Jest to termin utworzony przez amerykańskiego pediatrę Williama Searsa, określający filozofię rodzicielską opartą na zasadach teorii przywiązania w psychologii rozwojowej, która mówi, że dziecko tworzy z opiekunami silną więź emocjonalną, mającą wpływ na całe jego przyszłe życie. Wrażliwi i dostępni emocjonalnie rodzice pomagają dziecku zbudować bezpieczny styl przywiązania, który sprzyja prawidłowemu rozwojowi społecznemu i emocjonalnemu oraz wpływa na poczucie szczęścia.

Mniej wrażliwi i oddaleni emocjonalnie rodzice – którzy zaniedbują potrzeby dziecka – nie zapewnią warunków do wytworzenia bezpiecznego stylu przywiązania, a tym samym w przyszłości może ono mieć różnego rodzaju problemy psychiczne. Rodzicielstwo bliskości ma zwiększyć szanse dziecka na bezpieczny styl przywiązania. Tyle od Wikipedii…

A co na to my?

My myślimy, że wielu ludzi myli Rodzicielstwo Bliskości i język Porozumienia Bez Przemocy z bezstresowym wychowaniem, które sieje spustoszenie w relacjach i rozwoju młodego człowieka. RB uczy stawiania granic, opiera się na samoświadomości i uszanowaniu potrzeb wszystkich osób w danej relacji, przy jednoczesnym ustalaniu zasad współistnienia i ich respektowaniu.
Dlatego nie ma to nic wspólnego z tzw. bezstresowym wychowaniem.

Nasze doświadczenia z Porozumieniem bez przemocy pokazują, że jest ono sposobem budowania relacji na każdej płaszczyźnie: w domu, w pracy, z przyjaciółmi.  Dla nas to język pełen empatii, który przynosi trwałe owoce jeśli chcemy i mamy motywację, by nad tym pracować.

Gdy używamy języka „żyrafy” nasze relacje z dziećmi i dorosłymi przynoszą nam ogrom satysfakcji, a my jako rodzice i ludzie czujemy się spokojniejsi. I choć konflikty nie znikają, to umiemy je rozwiązywać. Zamiast walki – koncentrujemy się na rozwiązaniach i porozumieniu.  Bywa tak, że dzięki stosowaniu tego rodzaju komunikacji, relacje ulegają uzdrowieniu. To jest najpiękniejsze 🙂

A kto nie chce mieć pięknych i życiodajnych kontaktów ze swoimi bliskimi i ludźmi?
Zapraszamy Cię do ich współtworzenia:

biuro@kazdywazny.pl


Dzielenie się ma dla nas ogromną wartość. Dziękujemy za każde słowo! Tak piszecie po warsztatach: 

Dziękuję i serdecznie polecam warsztaty organizowane przez Fundację. Ilość serca włożona w ich realizację powoduje dużo dobra i cudowny efekt kuli śniegowej, bo empatia zaraża. 

Agata Bronowicka

Polecam z głębi serca jeśli chcesz poznać język serca😉 Cudowna misja Fundacji , czuję się bogatsza o wiele po wczorajszej konferencji . Wzięłam dla siebie dużo nowych rzeczy i utwierdziłam po raz kolejny o słuszności tej drogi którą chcę iść . Aaaa! I wylosowałam pachnące piękne nagrody. Dziękuję😍Dziewczyny robicie NIESAMOWITĄ ROBOTĘ i czuję że to dopiero początek🙂👍dobrze że na mapie Olsztyna jest takie miejsce. Ważne Miejsce gdzie Każdy jest Ważny. 

Anna Tutka

Bardzo polecam warsztaty organizowane przez fundacje, są wartościowe i pełne profesjonalizmu. Wiedza która wyniosłam ukierunkowała moje myśli. Ostrzegam warsztaty o tematyce NVC uzależniają i chce się ciagle pogłębiać wiedzę ☺️ bardzo dobrze ze dzięki fundacji jest taka możliwość😄 Pozdrawiam 

Dorota Gołębiewska

Jestem wdzięczna za udział w warsztatach z cyklu Rodzicielstwo Bliskości. Ogromna wartość warsztatów, wiedza i doświadczenie prowadzącej Majki Mazur a przede wszystkim dostrojenie się do potrzeb uczestników sprawiły , że wróciłam do domu zmotywowana do zmian, otwarta na nowe i z 2 konkretnymi receptami na dobry nowy początek. Dziękuję. 

Monika Salmanowicz

Warsztaty bardzo treściwe i życiowe. Omówione mnóstwo przykładów. Podobało mi się, że każdy mógł zadawać pytania i żadne nie pozostało bez odpowiedzi. Ciepła atmosfera i komfort pracy w małej grupie. 

Karolina Cudnik