Dokładnie tydzień temu (19 listopada) odbył się wykład Elżbiety Stawińskiej nt. komunikacji w relacjach z innymi ludźmi. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, było nas 90 osób.

Ela poruszyła ważne i trudne tematy. Myślimy i mamy nadzieję, że wielu z nas dokonało niezbędnej refleksji. Tak jak Ela wspominała, najważniejsze jest poznanie siebie, swoich potrzeb, tego, że nic nie musimy i nie możemy innych zmuszać. Wiele słów wypowiadamy bez zastanowienia, często agresywnie, chcąc zaspokoić potrzebę szacunku, uwagi, poczucia wartości i miłości… Niestety sposób, w jaki to czynimy bywa błędny i rodzi dodatkowe konflikty i frustracje. A my… na końcu pozostajemy z niczym.

Dlaczego nie umiemy się porozumieć? Ponieważ nikt nas tego nie nauczył. Sami byliśmy niejednokrotnie etykietowani lub atakowani i powielamy te błędy. Jest jednak dla nas nadzieja, bo przecież świadomość tych błędów jest początkiem dobrej zmiany 🙂 Nie upadajcie więc na duchu, jeżeli zobaczyliście się w niekorzystnym świetle. Proces poprawy wymaga czasu i doskonalenia. Mamy nadzieję, że warsztaty Porozumienia Bez Przemocy (według Marshala Rosenberga) dojdą do skutku w następnym roku. Będziemy na pewno Was informować.
Dziękujemy za Waszą obecność i wsparcie. Mamy nadzieję, że niespodzianki Wam się podobały.
Książka „5 języków miłośći” i rabat na warsztaty dla kobiet „Rób to co kochasz zanim się zestarzejesz” były od nas, a torba od Spółdzielni Socjalnej HuManus. Dziękujemy!

Kolejne wydarzenie to warsztaty 5 grudnia. Na pewno warto na nich być, jeżeli jesteś kobietą, która chce się rozwijać zgodnie ze sobą i swoją pasją. Więcej informacji: RÓB TO CO KOCHASZ


Pozdrawiamy,

Ekipa Fundacji Każdy Ważny

PS: Poza tym wcale nie było tak poważnie, bo sporo się również pośmialiśmy. Mamy na to dowody. Obejrzyjcie zdjęcia!

Dodaj komentarz