Nasze Ważne Miejsce

Nasze Ważne Miejsce

Od koncepcji do dziś minęło 7-8 lat. Krew, pot i łzy. Czasami kłótnie i nieporozumienia. Moja niedojrzałość i mój rozwój.Piękne i czasami bolesne chwile, w których moglam brać udział. Rodzące się dzieci i ich śmierć.Ludzie, którzy się pobierali i Ci którzy w bólu się rozchodzili…
Bycie z drugim człowiekiem to ogrom odpowiedzialności, zaangażowania uczuć, czasu, uwagi.
Nie boję się być w ciemnych miejscach z drugim człowiekiem. Myślę sobie, że potrzebny jest ktoś kto zapali tam światło.

Tak, jak inni wchodzą w moje najboleśniejsze zakamarki, by objąć moje osamotnienie i lęk, wiele osób mnie wpuściło do siebie.

Zmiana zaczyna się w Tobie

Zmiana zaczyna się w Tobie

Zmiana zaczyna się w Tobie - wierzysz w to? Mózg ewaluuje miliony lat. Nie zmienia się jedno. Jego nastawienie na przetrwanie. Bardzo szybko wyłapuje to, co jest zagrożeniem, byś szybko zareagował.  Mózg nie widzi różnicy pomiędzy ucieczką przed tygrysem, trudną...

Czy masz wizję końca?

Czy masz wizję końca?

Toczy się wszystko… totalnie bez wizji końca i planu krok po kroku. Ja pierdziu! Ależ to dryfowanie męczy.  Jeśli tak się wybieram w najważniejszą podróż, to gdzie dotrę? 

Postawnowienia NVC

Postawnowienia NVC

Nowy Rok już z nami... Jedni weszli w niego marszem, inni biegiem, kolejni śpiąc, leżąc czy siedząc, w dosłownym, ale i metaforycznym znaczeniu. Ile razy w swoim życiu postanawiałeś, że od dziś już przestaniesz krzyczeć, będziesz biegać, dasz więcej zrozumienia...

Czym jest Rodzicielstwo Bliskości?

Czym jest Rodzicielstwo Bliskości?

Rzeczywiście przez wiele tygodni udało mi się być BLISKO siebie i mojej rodziny. Udało mi się znaleźć balans i dzięki niemu nasz dom stał się spokojniejszy, a relacje z moimi dziećmi życiodajne. 
Później ten balans został mocno zakłócony i dziś znowu zaczynamy niejako na nowo. Choć smutno mi kiedy myślę o tych chwilach, gdy nie potrafiłam dać uważności, empatii i zapanować nad złością, to dowiedziałam się wiele o moich granicach.

Rodzicem się stajesz, a nie zostajesz

Rodzicem się stajesz, a nie zostajesz

Tu, w moim codziennym bałaganie, powstają fajne pomysły.
Tu, rozwieszając pranie i mieszając w garze, rozwiązuję problemy tego świata 😉
Tu, między kuchnią, sypialnią i pokojem dziecięcym: płaczę, wściekam się i cieszę, jak głupi do sera. 
Tu, w mojej codzienności, toczy się prawdziwe życie.

Matryca

Matryca

Jeśli mam to ująć w kilku zadaniach, to właściwa relacja matki do dziecka to:  postawa „wystarczająco dobrej matki”, która reaguje na potrzeby dziecka, proporcjonalnie do jego wieku i okresu rozwoju fizyczno-emocjonalno-społecznego.

Pełny gar

Pełny gar

Słowa, które napisałam uderzyły mnie swoją ogromną mocą oraz świadomością tego, co mi się przytrafiło jako dziecku i że ma to wpływ, jak zachowuję się wobec moich dzieci. Poczułam się jakby poraził mnie piorun. Ładunek emocjonalny był potężny na tyle, że wytrącił mnie z torów “normalnego” funkcjonowania. Rozsypałam się.

Spotkanie

Spotkanie

Znasz pewnie to uczucie, kiedy ludzie są w jednym pomieszczeniu, ale nie są RAZEM?
Myślę, że każdy z nas kiedyś tego doświadczył i poczuł się samotnie, będąc wśród ludzi. Pamiętasz taki moment?
My tak… 

Zapraszamy Cię do świadomej obecności w te Święta Bożego Narodzenia.
Oto 3 nasze pomysły, jak sprawić, by nasza obecność i zaangażowanie w relacje stały się odczuwalne dla naszych bliskich.

Kosi kosi łapki

Kosi kosi łapki

Popatrzcie na naszą Julcię! Dzięki Wam to słońce świeci światu   Skąd Julka wzięła się na naszej stronie i kim jest? Koniecznie przeczytaj! --> Trudną...