Ewa Kazimierczak

Prezes Fundacji Każdy Ważny

Z wykształcenia jestem architektem krajobrazu. Jednak dobro człowieka wygrało z roślinami. Wolę organizować przestrzeń relacji. Uwielbiam spędzać czas na rozmowach, odpoczywam wśród ludzi i lubię ich poznawać. Do moich obowiązków w Fundacji należy przede wszystkim wymyślanie i organizowanie różnych wydarzeń z obszaru relacji i psychoedukacji. Lubię, gdy dużo się dzieje. Lubię mieć cel, który wymaga wysiłku… Choć czasem jest frustrująca i pełna porażek, to ekscytuje mnie sama droga do jego osiągnięcia.

Bardzo zależy mi na pozytywnym rozwoju ludzi, tak aby umieli korzystać ze swojego depozytu dobra.
Największym moim marzeniem jest jednak pełna miłości rodzina. Uważam, że tworzenie takiej rodziny jest jednym z najważniejszych zadań w życiu. Historia mojego dzieciństwa oraz wczesnej młodości była survivalem i kosztuje mnie wiele wysiłku, aby nie powielać negatywnych schematów.

Kilka lat temu wyszłam za mąż za Przemka i urodziło nam się troje cudownych ludzi – chłopiec i dwie dziewczynki. Muszę przyznać, że rola żony i matki rozwija mnie najbardziej. Bliscy są moim lustrem, które pokazuje prawdę i motywuje do nieustannej pracy nad sobą. Nie zawsze wychodzi to idealnie, ja nie jestem ideałem, ale próbuję być po prostu autentycznym człowiekiem.

Wierzę, że zmiana to proces, który trwa do końca życia. Wt tym procesie wspierają mnie przyjaciele i życie w duchu Porozumienia Bez Przemocy (NVC) Marshalla Rosenberga, które próbuję wprowadzać w czyn. NVC i Rodzicielstwo Bliskości uczą mnie empatii, wolności i asertywności w relacjach.

Uważam, że budowanie głębokich więzi jest jedną z kluczowych spraw w życiu każdego z nas. Wiem, że każdy ma szansę zmienić złe i utarte schematy i czerpać radość z bycia sobą oraz z innymi. Pokazywanie tego innym odnajduję w tej chwili, jako misję…

Dlatego tak bardzo jestem zaangażowana w pracę Fundacji Każdy Ważny w tym obszarze.

Ewa

Napisz do mnie

12 + 13 =