Jak z empatią wyznaczać granice?

Granica to linia, która oddziela jeden obszar od drugiego. U człowieka granica to pewien kres możliwości psychicznych, czy fizycznych. Po przekroczeniu „granicy” można wejść na teren, który jest prywatny lub obcy, czasem… niebezpieczny. Teren, na którym być może znaleźliśmy się nielegalnie, bo nie otrzymaliśmy wizy… i przekroczyliśmy czyjeś granice, raniąc przy tym uczucia „gospodarza” i relację z nim.

Bywa też tak, że sami pozwalamy przekraczać nasze granice lub ktoś przeskakuje ją niepostrzeżenie. Pozwalamy wtedy na ranienie nas.

Jak wtedy się czujesz? Czy czujesz dyskomfort, złość, bezradność a może czujesz się wykorzystana/ny?

Mimo, że o granicach mówimy przeważnie w kontekście relacji z drugim człowiekiem, to przede wszystkim świadczą one o relacji do siebie. To od niej wszystko się zawsze zaczyna.

Zdrowe granice pozwalają szanować i rozumieć własne potrzeby, uczucia, wartości i cele życiowe, a w konsekwencji uczą jak respektować i doceniać innych ludzi (współmałżonka, dzieci, rodziców, przyjaciół itd.)

Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej i przyjrzeć się swoim granicom, przyjdź na wykład Barbary Ślusarczyk pt. „JA – TY – MY -Jak z empatią wyznaczać granice?” 

17 lutego (sobota) o 10:00

Miejsca jeszcze nie znamy. Udostępnimy je na stronach i wyślemy smsem oraz mailem.

Wstęp za darmo lub niewielka opłata ok. 10 zł na pokrycie kosztów sali.

Udział w wykładzie wymaga zgłoszenia na biuro@kazdywazny.pl
Napisz maila i podaj: imię, nazwisko, nr telefonu oraz informację na jakie wydarzenie się zapisujesz.

—-
Wykład prowadzi:
BARBARA ŚLUSARCZYK

Psycholog, magister nauk o rodzinie oraz psychoterapeuta w trakcie szkolenia. Ukończyła liczne szkolenia, m.in. NEST dotyczące terapii traumy oraz zaniedbań w dzieciństwie, bajkoterapię, szkolenie z zakresu umiejętności wychowawczych, tzw. szkołę dla rodziców. Od 9 lat prowadzi indywidualną praktykę psychologiczną, w której świadczy usługi z zakresu terapii indywidualnej, poradnictwa małżeńskiego i wychowawczego, treningi umiejętności interpersonalnych oraz tematyczne grupy wsparcia.

Dodaj komentarz