Jeśli konflikty rodzinne zabierają Ci spokój i nie do końca umiesz sobie z tym poradzić…
Jeśli chcesz zobaczyć kiedy rodzi się konflikt…
Jeśli szukasz dobrej strategii na rozwiązywanie nieporozumień… to dobrze trafiłeś 🙂

Kłótnie zabierają nam bardzo wiele energii. Niestety nikt nie uczy nas, jak konstruktywnie rozwiązywać nieporozumienia. Najczęściej przerzucamy się wzajemnie lub nasze dzieci (rodzeństwo) przerzucają się odpowiedzialnością i raczej skupiamy się na analizie sytuacji i poszukiwaniach winowajcy, niż porozumieniu.

Porozumienie Bez Przemocy mówi nam o tym, że do rozwiązania konfliktu nie potrzeba dogłębnego rozkładania sytuacji na czynniki pierwsze, a raczej usłyszenia potrzeb każdej ze stron i poszukania strategii na ich zaspokojenie.

„Jeżeli nie umiemy jasno i bezpośrednio wyrazić własnych potrzeb, natomiast analizujemy zachowanie innych osób, co jest przez nie odbierane jako krytyka, wywołujemy wojnę słowną, psychiczną i fizyczną” Marshall Rosenberg

Jeśli chcesz nauczyć się rozwiązywać konflikty między swoimi dziećmi lub między Tobą a dziećmi lub współmałżonkiem, to trzeba dążyć do usłyszenia potrzeby drugiego człowieka, nawet jeśli jest to wyrażane w trudny sposób (np. krzyk, milczenie, gest, ocena lub osąd).

Słyszenie potrzeb drugiego człowieka wymaga od nas praktyki, jeśli nam się to uda, to wkraczamy w strefę konstruktywnej komunikacji – gdzie następuje rozwiązanie konfliktu.

Gdy potrzebujesz nauczyć się, jak dojść do tego miejsca, potrzebujesz więcej spokoju i pewności, że Twoja domowa strategia ma sens i przynosi efekty, to przyjdź na warsztat „Jak rozwiązywać konflikty w rodzinie?”,
który poprowadzi Majka Mazur.

Pracuję z rodzicami, dla rodziców i dzieci, prowadzę warsztaty dot. relacji w rodzinie realizując program „Mądrzy rodzice”. Organizuję spotkania dla rodziców, rodzin z dziećmi, a także warsztaty dla małych odkrywców relacji. Zajmuje sie coachingiem opartym na potrzebach i pomagam w drodze zwanej życiem. Jestem doradczynią noszenia w chustach, wspierającą świeżo upieczonych rodziców. NVC i Rodzicielstwo bliskości jest tym, czym żyję.

Największym polem do doświadczania jest dla mnie matkowanie czwórce potomków. Bycie w zgodzie ze sobą, znajomość potrzeb moich i dzieci jest tym, co czyni, że czuje radość i szczęście w byciu mamą. Moje dzieci czują się również szczęśliwe w byciu sobą – z ich możliwościami rozwoju, potrzebami.

Maja Mazur

Czy jestem idealną mamą? Nie – jestem nieidealną mamą i lubię to.

Poparcie i siły na tworzenie pozytywnych relacji zbieram, uczestnicząc w warsztatach, spotkaniach, konferencjach o tej tematyce. Tworząc wioskę więzi.

Ukończyłam 6cio miesięczny program „Mądrzy rodzice” z Fundacji Kidprotect, Szkołę Trenerów Dojrzewalni Róż, półroczną szkolę Coachingu opartego na potrzebach Pernille Plantener i szkolenie Rodzicielstwo dla profesjonalistów Agnieszki Stein. 

 


Udział w warsztacie wynosi 185 zł /os. za 8 godzin wiedzy, ćwiczeń i relacji. W cenie kawa, herbata, woda i ciasteczka. Chcemy, abyście jak najwięcej skorzystali, więc miejsc jest tylko 12.
Pracujemy na przykładach.

Rozpoczynamy w sobotę o 9:00 kończymy o 16:00 (w tym przerwy).
Możliwa płatność w ratach (prosimy o osobisty kontakt).

Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki 50 zł lub całość, czyli 150 zł.
Zapisy zbieramy do wyczerpania miejsc.

Wpłaty prosimy kierować na konto Fundacji Każdy Ważny:
tytułem: Warsztat  + imię i nazwisko
Przelew tradycyjny:
34 1750 0012 0000 0000 3290 1115
ul. Gębika 3/17
10-691 Olsztyn

Zgłoszenia i pytania prosimy wysyłać na biuro@kazdywazny.pl

Jeśli potrzebujesz porozmawiać na temat warsztatów – zadzwoń 535 206 306 (Ewa) lub 604 505 077 (Agnieszka).

Zapraszamy Cię do przeczytania wypowiedzi uczestników warsztatów prowadzonych przez Majkę Mazur.
Kliknij w ALBUM 

2 odpowiedzi

  1. Warsztaty dały mi spojrzenie na drugą osobę z perspektywy jej potrzeb i wiedzę jak rozmawiać z bliskimi, żeby nie zaogniać konfliktów, ale bez zranień je zakończyć. Parę godzin zarówno cennej teorii jak i konstruktywnych ćwiczeń. Prowadząca Maja Mazur posiada ogromną wiedzę, którą w sposób wyczerpujący i przejrzysty się dzieli. Wiem już, że z innych bloków tematycznych też będę chciała skorzystać. Gorąco polecam!

Dodaj komentarz