Ściera się w nas pragnienie prawdziwego życia  z lękiem przed opinią innych i zranieniem, fałszywymi przekonaniami na własny temat i oczekiwaniami, ścierają się nasze marzenia z codziennością… Spełniamy role społeczne, ale pod powierzchnią jest więcej. Twoje prawdziwe JA i skarby serca, które są czasami ukryte głęboko lub zapomniane.

Często boimy się pokazać nasze uczucia, słabość, czy wrażliwość, a jednak to ona jest fundamentem kreatywności oraz głębokiego kontaktu z drugim człowiekiem. Bez wrażliwości i autentyczności prawdziwa relacja nie istnieje.

Ale czy możesz usłyszeć innych, nie słysząc siebie?

Autentyczność i  prawdziwość wobec drugiego człowieka zaczyna się od autentyczności i szczerości z samym sobą. Często rezygnujemy z uczciwego ujawniania swoich odczuć, myśli i postaw z obawy przed negatywną oceną i odrzuceniem. Pojawia się więc walka zamiast dialogu, izolacja zamiast więzi. Nieujawnione emocje, niewypowiedziane myśli zaczynają żyć swoim własnym życiem, często poza świadomością i kontrolą.

Sukces w komunikacji to coś więcej niż znajomość technik komunikacyjnych. Nie chodzi o wyćwiczenie umiejętności potakiwania z zaangażowaniem, zadawania pytań i utrzymywania kontaktu wzrokowego z rozmówcą. Chodzi o to, by naprawdę być zainteresowanym. Autentyczna ciekawość drugiego człowieka jest silnie gratyfikująca nie tylko dla naszego rozmówcy, ale również dla nas samych, ponieważ pozwala nam być sobą.

Autentyczność  zawsze będzie przyciągać autentyczność.

Kobieta autentyczna kocha.  Zaczyna z akceptacją przyjmować bieg rzeczy i ludzi. Skupia się na tym, na co ma wpływ. Umie opłakać stratę i zacząć od nowa. Potrafi być wdzięczna za swoje tu i teraz oraz autentycznie się smucić i cieszyć.

KOBIETA AUTENTYCZNA PRZEŻYWA I ŻYJE.

Żyć autentycznie… co to oznacza dla Ciebie?
Kiedy ostatnio zadałaś sobie trud, dałaś czas oraz empatię, by na nowo odpowiedzieć na pytania:
„kim jestem?”,
„dokąd zmierzam?”,
„czego potrzebuję, by ruszyć dalej?”,
„czy moje życie i relacje są autentyczne?”.

Dasz sobie chwilę, aby zajrzeć głębiej, przyjrzeć się sercu i spędzić ze sobą czas?

27 kwietnia zapraszamy Cię na pogłębiające warsztaty odkrywania autentyczności w miejscu życia, w którym się aktualnie znajdujesz.


To kolejne spotkanie dla kobiet (przestałyśmy już liczyć ile ich było, a było sporo), które prowadzi dla Fundacji Każdy Ważny –  Wioletta Przybyszewska.

Wioletta Przybyszewska – właścicielka Olsztyńskiego Instytutu Psychoterapii na Alei Przyjaciół 3/1 w Olsztynie, psycholog, psychoterapeuta, mediator rodzinny, teolog, pedagog. Od 11 lat zajmuje się psychoterapią indywidualną i grupową, terapią par oraz działalnością psychoedukacyjną. Ma na koncie szereg autorskich warsztatów z zakresu komunikacji interpersonalnej, asertywności, budowania poczucia wartości, psychologii miłości itp. Prywatnie żyje w szczęśliwym małżeństwie, jest mamą trójki dzieci.

Zapraszamy do przeczytania ciekawej rozmowy z Wiolą na temat kobiecości: W głębi siebie jesteś


Warsztat to spotkanie w małej grupie kobiet (max.15 osób), atmosferze bezpieczeństwa i zgody na dzielenie się tym, co w nas. Wiemy, że czasami pojawia się obawa i niepewność takiego spotkania. Nie musisz mówić wszystkiego, ale to co wypowiesz niech będzie prawdziwe. Bardzo Cię prosimy o zabranie akceptacji i ciepła wobec kobiet, które tu spotkasz. Ty także zostaniesz przyjęta.

Spotkanie 27 kwietnia 2019 (sobota) rozpoczyna się o 9:00 (więc bądź chwilę wcześniej) i kończy o 15:00.

Miejsce: ARKA, ul. Niepodległości 85 Olsztyn lub w Instytucie Psychoterapii, na Alei Przyjaciół 3/1
(ostateczne miejsce podamy bliżej terminu)

W trakcie kawa, herbata, woda, kanapka i ciasto.

Kiedy zdecydujesz, że chcesz dołączyć:

 

 

Dodaj komentarz