Wrzesień zaczynamy z grubej rodzicielskiej rury. Odpalamy dla Was stare i nowe propozycje warsztatowe z zakresu Porozumienia Bez Przemocy (NVC). Dlaczego?

Chcemy zarazić jak nawięcej osób jezykiem „żyrafy”, ponieważ dzięki niemu same mamy coraz bardziej udane i spokojne relacje z naszymi dziećmi. W Porozumieniu Bez Przemocy widzimy głęboki sens i rozwój. Ten język przynosi duże zmiany w nas i wokół nas.

Wrzesień to początek roku, ale nie tyko dzieci chadzają do szkoły! Mali ludzie uczą się najwięcej w domu od swoich rodziców. Z domu wynosi się poczucie własnej wartości, odwagę, chęć poznawania świata, system wartości, a przede wszystkim miłość i umiejętność tworzenia satysfakcjonujących (lub nie 🙁 ) relacji. My uważamy, że to relacje i umiejętność komunikacji dają poczucie szczęścia w życiu.

U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Może i Ty skorzystasz?

11 września – Rodzicielstwo Biskości cz. 1

Cykl 4 wtorkowych spotkań dla rodziców, chcących  oswoić trudne emocje swoje i dzieci. Jeśli pragniesz relacji, które przynoszą satysfakcję i spokój, opierają się na zaufaniu i współpracy, to zapraszamy 🙂  Będzie sporo o uczuciach i ich wyrażaniu, o języku serca i tym, który raczej niszczy. Będą ćwiczenia i przykłady z życia wzięte oraz czas między spotkaniami, aby wdrażać wiedzę w czyn! Niech wychowanie dzieci stanie się świadomym projektem dla waszej rodziny.

Więcej informacji: http://kazdywazny.pl/index.php/rodzicielstwo-bliskosci-warsztaty/

Gdyby jednak 4 spotkania były trudne dla was z powodu logistyki, to polecamy warsztaty jednodniowe:

29 września (sobota) 9:00 – 16:00 – Zarządzamy emocjami (a nie one nami)

Jeśli pragniesz zapanować nad sytuacją w emocjach to zdecydowanie te spotkanie jest dla Ciebie.
Można powiedzieć, że warsztat będzie wiedzą w pigułce i z pewnością otworzy niejedne drzwi, da szersze spojrzenie na relacje.

Wiadomo, że uczucia (szczególnie te nieprzyjemne) potrafią płatać figle w relacjach z ludźmi. Mamy kłopoty w konstruktywnym wyrażaniu złości, wstydu, czy żalu. Bywa, że ranimy innych i później zmagamy się z wyrzutami sumienia. Dobra wiadomość jest taka: za każdym uczuciem stoi informacja o nas samych i potrzebach. Gdy nauczysz się je rozpoznawać, nazywać i wyrażać – poczujesz ulgę. To świadomość daje poczucie wolności, panowania oraz sprawczości. W ten sposób emocje nie rządzą nami – to my nimi ZARZĄDZAMY.

Więcej informacji: http://kazdywazny.pl/index.php/zarzadzamy-emocjami-a-one-nami/ 

Po emocjach warto zająć się także systemem motywowania do współpracy i przyjść na kolejny warsztat.

6 października (sobota) 9:00 – 16:00 – Nagrody i kary – co w zamian?

 

Bardzo pragniemy, jako rodzice i wychowawcy, przekazać naszym dzieciom wartości, które są nam bliskie. Chcemy nauczyć młodych ludzi, jak przestrzegać norm i chcemy widzieć efekty … szybko. Uciekamy się do nagród i kar. Karcimy za bycie niegrzecznym i nagradzamy za bycie grzecznym.

Czy to działa? Przy karach główną motywacją, aby czegoś nie robić jest STRACH.

Czy naprawdę chcemy, aby nasze dzieci się nas bały? A gdy przestaną się bać, co wtedy?
Jak motywować i nie naruszać granic?

Jak wyjść z utartych schematów, ale nie iść w stronę tzw. bezstresowego wychowania?

Jak nawiązywać współpracę z dzieckiem i nie łamać jego poczucia własnej wartości?

Żeby dowiedzieć się tego zapisz się na nasze spotkanie J

Więcej info: http://kazdywazny.pl/index.php/nagrody-kary-zamian/

A jeśli… już wiesz sporo na temat Porozumienia Bez Przemocy lub uczestniczyłeś/-aś w którymś z naszych warsztatów, to zapraszamy Cię na pogłębiające praktykowanie, ćwiczenia i wdrażanie.

16 października – Rodzicielstwo Bliskości cz. 2 

Na warsztatach 2.0 będziemy mówić o słowach, które używają nasze dzieci, aby wyrazić swoje emocje, o tym jaka potrzeba za tym stoi. Zobaczymy, jak prowadzić negocjacje w sytuacjach konfliktu.

Oczywiście będziemy także mówić o sobie samych, o tym że warto opiekować się sobą. Nauczymy się oddzielać nasze myśli od rzeczywistości która jest. Pracujemy na konkretnych przykładach i dużo ćwiczymy.

Cykl 4 spotkań. Zaczynamy 16.10.2018
kolejne spotkania:
23.10., 30.10, 06.11

Więcej info: http://kazdywazny.pl/index.php/rodzicielstwo-bliskosci-2-0-warsztaty/

Kochany rodzicu, jeśli pragniesz:

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania i sugestie – chętnie porozmawiam:

Ewa Kazimierczak 535 206 306


Nasze warsztaty w zakresie rodzicielstwa i Porozumienia Bez Przemocy prowadzi Maja Mazur. Człowiek z pasją i wiedzą popartą czynami.

Pracuję z rodzicami, dla rodziców i dzieci, prowadzę warsztaty dot. relacji w rodzinie realizując program „Mądrzy rodzice”. Organizuję spotkania dla rodziców, rodzin z dziećmi, a także warsztaty dla małych odkrywców relacji. Zajmuje sie coachingiem opartym na potrzebach i pomagam w drodze zwanej życiem. Jestem doradczynią noszenia w chustach, wspierającą świeżo upieczonych rodziców. NVC i Rodzicielstwo bliskości jest tym, czym żyję.

Największym polem do doświadczania jest dla mnie matkowanie czwórce potomków. Bycie w zgodzie ze sobą, znajomość potrzeb moich i dzieci jest tym, co czyni, że czuje radość i szczęście w byciu mamą. Moje dzieci czują się również szczęśliwe w byciu sobą – z ich możliwościami rozwoju, potrzebami.

Maja Mazur

Czy jestem idealną mamą? Nie – jestem nieidealną mamą i lubię to.

Poparcie i siły na tworzenie pozytywnych relacji zbieram, uczestnicząc w warsztatach, spotkaniach, konferencjach o tej tematyce. Tworząc wioskę więzi.

Ukończyłam 6cio miesięczny program „Mądrzy rodzice” z Fundacji Kidprotect, Szkołę Trenerów Dojrzewalni Róż, półroczną szkolę Coachingu opartego na potrzebach Pernille Plantener i szkolenie Rodzicielstwo dla profesjonalistów Agnieszki Stein.

Dodaj komentarz