Pamiętasz bajkę o Kopciuszku?

Umarła jej matka, a ojciec ożenił się z podłą macochą. Nie dość, że straciła ukochaną mamę, to jej bierny i ciapowaty ojciec pozwolił, aby druga żona i jej córki znęcały się nad nią psychicznie. Możesz sobie wyobrazić jakie uczucia znajdowały się w jej sercu… Poczucie porzucenia, bycia nieważną i niekochaną, gorszą niż jej przyrodnie siostry? To były bardzo traumatyczne przeżycia. Jednak bajka kończy się dobrze z powodu jednego kluczowego spotkania i wcale17e061ea4f32afe61481067b2d6d22d3 nie chodzi o księcia. Zobacz, że wystarczył ktoś, kto ją zauważył, uwierzył w jej możliwości i dał narzędzia (suknia, kareta itd.), aby wydobyć z niej piękno, niepowtarzalność, potencjał. To była wróżka / matka chrzestna. To dzięki niej mogła pójść na bal i podbić serca wszystkich, robiąc piorunujące wrażenie. Gdyby nie wróżka i jej wiara, pomoc – Kopciuszek dalej byłaby pomiatana i może wyszłaby za mąż za jakiegoś nieciekawego gościa, albo do śmierci obsługiwała macochę…

 

Może i Ty czujesz się jak Kopciuszek? Może w dzieciństwie lub później spotkały trudne wydarzenia, pozbawiające siły i wiary w siebie? Może ktoś przykleił Ci etykietę? Usłyszałaś, że jesteś: głupia, gruba, brzydka, leniwa, „nie dość” lub „za bardzo” jakaś – niepotrzebne skreślić.
Porzucił Cię ukochany, a może ciągle jesteś sama? W pracy doświadczyłaś mobbingu lub kolejnych porażek i teraz boisz się podejmować jakiejkolwiek inicjatywy? Ubierasz maskę, że wszystko jest super albo chodzisz ciągle przybita i niespełniona?
Ile nas – tyle historii, niekiedy bardzo trudnych. Ale STOP! Na szczęście jest z tego zaklętego kręgu wyjście. Poczucie wartości można wzmacniać. Czasami wystarczy zmiana jednego elementu, aby zmieniły się kolejne. To czy chcesz jest jedynie Twoją DECYZJĄ.

Nie chcę Ci obiecywać, że przemiana nastąpi tak jak w bajce o Kopciuszku i w jednym momencie zmienisz się w najlepszą wersję siebie. Gdybym tak powiedziała, to byłoby kłamstwo, bo przemiana wymaga czasu i cierpliwości. Obiecuję jednak, że na warsztatach pomożemy Ci odkryć Twoją niepowtarzalność i wyjątkowość oraz damy narzędzia, jak małymi krokami iść do celu i budować swoją wartość.

lily_james_as_cinderella-3840x2160

Poczucie własnej wartości jest stosunkowo stałą postawą wobec samego siebie, lecz wcale nie oznacza to, że nie można jej zmieniać. Poczucie wartości można rozwijać między innymi poprzez uczenie się realistycznej, uczciwej samooceny oraz pozytywnego i pełnego sympatii stosunku wobec samego siebie.

Co się zmieni?
Uczestnicy warsztatów i osoby pracujące nad poprawą poczucia własnej wartości zauważają zmiany w zakresie:


Warsztaty „Jestem sobą!” mają charakter pracy grupowej, z wykorzystaniem ćwiczeń praktycznych, interpersonalnych, pozwalających na aktywne doskonalenie powyższych umiejętności.

Warsztat składa się z 2 części:

I część – o poczuciu własnej wartości poprowadzi Wioletta Przybyszewska (psycholog, psychoterapeuta).

Wiola poprowadziła dla nas wykład Bez-cenny, który zgromadził 100 osób. Tym razem jednak będzie dużo ćwiczeń i praktyki, aby wyciągnąć to co w Tobie najlepsze, a wszystko to dzięki ogromnemu doświadczeniu i wiedzy psychologicznej, którą posiada Wiola.

Czas trwania: 5h

II część- samoocena w rozwoju zawodowym- poprowadzi Joanna Chamik (manager z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień zarządza kilkunastoosobowym zespołem w dużej firmie).

Będziemy omawiać, co wpływa na to jak widzi Cię pracodawca, klienci i współpracownicy. Jak kształtować swoją pozycję w pracy i stawiać się w roli eksperta. Jak Twoja pewność siebie wpływa na rozwój kariery?

Czas trwania: 2h

Grupa TYLKO do 15 osób.
KIEDY: 23 kwietnia 9:00 – 17:00 z przerwami na kawę i lunch.
MIEJSCE: Olsztyn, dokładne miejsce podamy telefonicznie lub mailem
KOSZT: 167 zł/osoba

Zgłoszenia: biuro@kazdywazny.pl

telefon: 535 206 306 – Ewa Kazimierczak

O uczestnictwie DECYDUJE KOLEJNOŚĆ WPŁAT!

nr konta:
Fundacja Każdy Ważny
17 2030 0045 1110 0000 0408 1850
tytuł wpłaty: Jestem sobą
ul. Grunwaldzka 43/1
10-125 Olsztyn

Nie zwracamy pieniędzy z powodu rezygnacji. Zebrane pieniądze przeznaczane są na pokrycie kosztów oraz cele statutowe Fundacji Każdy Ważny.

Nie zwlekaj ze zgłoszeniem, ponieważ miejsc jest 2x mniej niż w poprzednich edycjach.

Gdyby chętnych było więcej niż miejsc, utworzymy drugą grupę i ustalimy kolejny termin warsztatów. Czekamy na zgłoszenia 🙂

Galeria z poprzednich edycji warsztatów Rób to co kochasz

 


Autorami zdjęć są:
Magdalena Sulwińska
BUBABOX – fotobudka

 

Dodaj komentarz