wmwim_2016-page-001W sobotę 16 stycznia 2016 r. działy się wielkie rzeczy dla Fundacji. O godzinie 9:00 pojawiliśmy się ze stoiskiem w holu GrandHotelu TIFFI w Iławie. Odbywały się tam wtedy „Warsztaty interdyscyplinarne współczesnej medycyny Warmii i Mazur” dla lekarzy i lekarzy dentystów z naszego regionu.

Zjazd cieszył się dużym zainteresowaniem, dzięki czemu mogliśmy szeroko zarzucić sieci. Rozmowy z lekarzami, czasem bardzo długie, pozwoliły nam zainteresować szerokie grono uczestników naszymi działaniami, głównie promocją zdrowej płodności. Dzieliliśmy się też doświadczeniem w ramach pomocy między innymi małżeństwom z niepłodnością i naszymi sukcesami. Marta Stasieło, nasz instruktor Modelu Creighton, wyjaśniała na czym polega jej praca z kobietami i parami. Dzięki wiedzy, którą zdobywają w czasie spotkań z Martą, mogą świadomie i zdrowo odkładać poczęcie (bez zastosowania antykoncepcji), skutecznie starać się o to poczęcie, albo po prostu monitorować swoje zdrowie. Lekarze chętnie brali ze sobą nasze ulotki, które będą przekazywać swoim pacjentom.

wmwim_2016-page-003Punktem kulminacyjnym tego dnia dla nas był wykład dr. Tadeusza Wasilewskiego na temat „Aspektów dotyczących leczenia niepłodności i opieki perinatalnej”.

Pan doktor podzielił się swoim doświadczeniem pracy w klinice NaProMedica w Białymstoku, gdzie leczy między innymi małżeństwa cierpiące z powodu niepłodności. Dr Wasilewski praktykuje tzw. ochronną medycynę prokreacyjną, odnosząc zaskakujące efekty. Indywidualne przypadki, wpływ wielu różnych czynników na płodność (m.in. niedobory witamin, stany zapalne w organizmie, nietolerancje pokarmowe i wiele innych) – to wszystko poruszał w czasie swojego wykładu. W ten sposób dowodził, że niepłodność sama w sobie chorobą nie jest – jest za to objawem różnych, czasem bardzo złożonych schorzeń w organizmie, które należy zidentyfikować i wyleczyć przywracając w ten sposób naturalną płodność.

IMG_20160116_180650 (1)Bardzo dziękujemy Panu Doktorowi Tadeuszowi Wasilewskiemu za obecność i pasjonujący wykład, którego mogli wysłuchać lekarze Warmii i Mazur. Dziękujemy też Panu Prezesowi Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej, dr. Markowi Zabłockiemu, za wyrażenie zgody na ten wykład. Dziękujemy wreszcie wszystkim lekarzom, z którymi spotkaliśmy się tego dnia w Iławie.

Był to zatem wielki dzień dla Fundacji Każdy Ważny. A żeby tego było mało, nasza Prezes Ewa Kazimierczak tego dnia zdała egzamin z finansów 🙂 Gratulujemy!

Dodaj komentarz