Bardzo pragniemy, jako rodzice i wychowawcy, przekazać naszym dzieciom wartości, które są nam bliskie. Chcemy nauczyć młodych ludzi, jak przestrzegać norm i chcemy widzieć efekty … szybko. Uciekamy się do nagród i kar. Karcimy za bycie niegrzecznym i nagradzamy za bycie grzecznym. Czy to działa?

Masz wrażenie, że nie i już spróbwałeś wszystkiego, a frustracja rośnie?

Niestety nagrody i kary są narzędziem ZEWNĄTRZ STEROWNYM. Czyli motywują nas do danych zachowań, czy działań, ale motywacja płynie do nas z zewnątrz. Przy karach główną motywacją, aby czegoś nie robić jest STRACH. Czy na prawdę chcemy, aby nasze dzieci się nas bały? A gdy przestaną się bać, co wtedy?

Sami musicie przyznać, że nawet pozytywna motywacja (nagroda) kończy się prędzej, czy później. Premie w pracy działają na nas tylko jakiś czas… Chcielibyśmy dostawać więcej i więcej.

Jeśli jednak mamy POCZUCIE SENSU, misji i słuszności naszych działań, jesteśmy nawet gotowi pracować za … NIC. Przykładem jest pomoc innym, wolontariat, akcje charytatywne itp. To jest MOTYWACJA WEWNĘTRZNA. To ona jest najsilniejsza i daje najlepsze efekty także we współpracy z naszymi dziećmi.

Tego dowiesz się na warsztatach: Nagrody i kary – co w zamian?

Będą przykłady z życia wzięte i Wasze własne sytuacje, jeśli potrzebujecie je omówić.Warsztat prowadzi Majka Mazur.
Pracuję z rodzicami, dla rodziców i dzieci, prowadzę warsztaty dot. relacji w rodzinie realizując program „Mądrzy rodzice”. Organizuję spotkania dla rodziców, rodzin z dziećmi, a także warsztaty dla małych odkrywców relacji. Zajmuje sie coachingiem opartym na potrzebach i pomagam w drodze zwanej życiem. Jestem doradczynią noszenia w chustach, wspierającą świeżo upieczonych rodziców. NVC i Rodzicielstwo bliskości jest tym, czym żyję.

Największym polem do doświadczania jest dla mnie matkowanie czwórce potomków. Bycie w zgodzie ze sobą, znajomość potrzeb moich i dzieci jest tym, co czyni, że czuje radość i szczęście w byciu mamą. Moje dzieci czują się również szczęśliwe w byciu sobą – z ich możliwościami rozwoju, potrzebami.

Maja Mazur

Czy jestem idealną mamą? Nie – jestem nieidealną mamą i lubię to.

Poparcie i siły na tworzenie pozytywnych relacji zbieram, uczestnicząc w warsztatach, spotkaniach, konferencjach o tej tematyce. Tworząc wioskę więzi.

Ukończyłam 6cio miesięczny program „Mądrzy rodzice” z Fundacji Kidprotect, Szkołę Trenerów Dojrzewalni Róż, półroczną szkolę Coachingu opartego na potrzebach Pernille Plantener i szkolenie Rodzicielstwo dla profesjonalistów Agnieszki Stein.

 


Udział w warsztacie wynosi 150 zł /os. za 8 godzin wiedzy, ćwiczeń i relacji. W cenie kawa, herbata, woda i ciasteczka. Chcemy, abyście jak najwięcej skorzystali, więc miejsc jest tylko 12.
Pracujemy na przykładach.

Rozpoczynamy w sobotę 24 listopada o 9:00 kończymy o 16:00 (w tym przerwy).
Możliwa płatność w ratach (prosimy o osobisty kontakt).

Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki 50 zł lub całość, czyli 150 zł.
Zapisy zbieramy do wyczerpania miejsc. Jeśli grupa się nie zbierze i warsztat się nie odbędzie – zwracamy pieniądze.

Wpłaty prosimy kierować na konto Fundacji Każdy Ważny:
tytułem: Warsztat 24 listopada + imię i nazwisko
Przelew tradycyjny:
34 1750 0012 0000 0000 3290 1115
ul. Gębika 3/17
10-691 Olsztyn

Zgłoszenia i pytania prosimy wysyłać na biuro@kazdywazny.pl

Jeśli potrzebujesz porozmawiać na temat warsztatów – zadzwoń 535 206 306 (Ewa) lub 604 505 077 (Agnieszka).

Zapraszamy Cię do przeczytania wypowiedzi uczestników warsztatów prowadzonych przez Majkę Mazur.
Kliknij w ALBUM 

 

 

Dodaj komentarz