Coach NVC – ukończyła need-based coaching Pernille Plantener (PCC certyfikowanej trenerki NVC), mediator – Studium Mediacji opartej na Porozumieniu bez przemocy, facylitator – kręgi socjokratyczne i NVC, trener Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów – Edycja Trenerska prowadzona przez Agnieszkę Stein i Sylwię Włodarską.
Majka regularnie prowadzi w fundacji warsztaty dla rodziców, które pomagają zrozumieć siebie i dzieci, uczą komunikacji i dają wsparcie w trudach rodzicielskich. Oprócz tego wspiera indywidualnie dorosłych przez konsultacje rodzicielskie oraz coaching oparty o Porozumienie bez Przemocy.
Coach to osoba, która pomaga Ci odkryć kompetencje, potencjał, Twoją drogę do celu. Praca coacha oparta jest na partnerskiej relacji i wzajemnym zaufaniu.
Coach, to nie jest osoba, która da Ci gotowe rozwiązania na Twoje wyzwania i trudności, ale pomoże Ci poszukać odpowiedzi, które są w Tobie, wierząc, że jesteś ekspertką/ekspertem od swojego życia. Jeśli więc nie widzisz się w psychoterapii, a jednocześnie potrzebujesz nowej perspektywy na swoje miejsce oraz sytuacje – zgłoś się na coaching.
Pedagog specjalny, socjoterapeuta, doradca zawodowy, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny.
Od 2006 roku prowadzi zajęcia terapeutyczne, rozwojowe, warsztatowe, zarówno grupowe, jak i indywidualne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Przez 18 lat pracowała w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Olsztynie. Ta praca ukształtowała jej podejście do drugiego człowieka oparte na miłości, dostrzeganiu w każdym indywidualności i wyjątkowości.
Obecnie pracuje w XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie jako pedagog specjalny, wspierając uczniów i ich rodziców oraz w Fundacji Każdy Ważny, współprowadząc grupę rozwojową dla nastolatków oraz indywidualne sesje psychoterapii dla dorosłych i młodzieży.
W obszarze moich kompetencji jest wspieranie w:
– stanach depresji,
– stanach lęków i nerwic,
– zachowaniach autodestrukcyjnych (np. próby samobójcze, samookaleczenia),
– niskim poczucie własnej wartości,
– nieradzeniu sobie ze stresem,
– zaburzeniach osobowości.
Jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie Gdańskim o specjalizacji psychologia kliniczna oraz psychoterapeutką w trakcie szkolenia. Prowadzę konsultacje rodzicielskie, psychoterapię dorosłych i młodzieży oraz konsultacje psychologiczne.
W pracy z rodzinami bliskie jej jest podejście rodzicielstwa bliskości oraz porozumienia bez przemocy.
Od dwunastu lat wspiera młodzież i dorosłych, doświadczających kryzysu psychicznego, wierząc że może on stanowić początek rozwoju i zmiany życiowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w wielu placówkach oświatowych takich jak: szkoły i poradnia psychologiczno – pedagogiczna oraz w domu pomocy społecznej.
Stale podnosi swoje kompetencje, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach.
W pracy psychoterapeutycznej pracuje w nurcie integracyjnym, to znaczy, że łączy rożne podejścia o potwierdzonej naukowo skuteczności, w zależności od potrzeb moich klientów.
Zapraszamy do relacji opartej na zaufaniu, akceptacji i poczuciu bezpieczeństwa.
Ukończone formy doskonalenia zawodowego:
Całościowy kurs psychoterapii we Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii – w trakcie realizacji
Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach – I stopień – Centrum Rozwiązań w Toruniu
Studium psychoterapii i socjoterapii młodzieży – Krakowskie Centrum Psychodynamiczne – I etap
Zaburzenia odżywiania w pracy terapeutycznej – Pracownia Pomocy Psychologicznej Ośrodek Szkoleniowy w Sopocie
Terapia poznawczo – behawioralna depresji u dzieci i młodzieży (CTPB w Warszawie)
Terapia poznawczo – behawioralna zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży (CTPB w Warszawie)
Szkoła Konsultacji dla psychologów Moduł I, II i III (A.Stein, M. Stańczyk)
Spotkanie trwa 50 min.
Na pierwszą konsultację psychologiczną rodzice przychodzą bez dzieci.
Karolina pracuje z dorosłymi i dziećmi od 4-5 klasy sp. na spotkaniach indywidualnych. Udziela także konsultacji w sprawie młodszych dzieci. Ważna jest dla niej bezpieczna i autentyczna atmosfera i o to bardzo dba podczas spotkań indywidualnych.
Aktualnie kształci się w podejściach związanych z trzecią falą terapii poznawczo-behawioralnej (uważność, współczucie, terapia akceptacji i zaangażowania). Inspiruje się także terapią systemową, Gestalt i psychodynamiczną.
Wiele, w swej pracy, czerpie z arteterapii, sięgając do twórczości, jako sposobu na wyzwolenie zasobów, które umożliwiają wyrażanie siebie, prowadzenie bardziej świadomego i pełnego życia.
Karolina należy do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Swoją pracę superwizuje.
Jeszcze w trakcie studiów była wolontariuszką i stażystką w wielu instytucjach, podpatrując doświadczonych specjalistów i różne style pracy. Były to: świetlica dla dzieci uchodźców Polskiej Akcji Humanitarnej, Instytut Matki i Dziecka, ośrodek wczesnej interwencji, ośrodek terapeutyczny przy Uniwersytecie Warszawskim, szpital psychiatryczny Collegium Medicum UJ.
Po studiach pracowała w świetlicy socjoterapeutycznej, warsztatach terapii zajęciowej, przedszkolu integracyjnym, poradni psychologiczno-pedagogicznej, na uczelniach wyższych.
Najważniejsze punkty jej wykształcenia:
W Fundacji prowadzę konsultacje i wsparcie psychologiczne rodziców, dzieci i młodzieży.
Jak pracuję?
Zwykle na początku umawiam się na 2-3 spotkania z osoba dorosłą (każde po 50 minut), żeby rozpoznać w czym leży trudność, z którą zgłasza się klient i zaplanować możliwe sposoby wsparcia. Jeśli zgłoszenie dotyczy dziecka, po 2-3 spotkaniach z rodzicami czasem zapraszam dziecko na 2-3 spotkania, żeby mieć szansę poznać jego perspektywę i poobserwować jego funkcjonowanie. Może się to odbywać w formie zabawy, rozmowy lub zadań do wykonania. Po spotkaniu z dzieckiem zapraszam rodziców na 1-2 spotkania podsumowujące.
Czasem już po etapie konsultacji udaje się otrzymać wsparcie i zyskać nowa perspektywę, która umożliwia zakończenie spotkań z psychologiem. Czasami w trakcie konsultacji powstaje decyzja lub ujawnia się potrzeba, by wsparcie kontynuować. Wspólnie sprawdzamy, jakie formy wsparcia są wskazane i dostępne. Jeśli leży to w zakresie moich kompetencji, proponuję kontynuację spotkań, jeśli potrzebna jest innego rodzaju pomoc staram się podpowiedzieć, gdzie można jej
szukać.
Jestem psychologiem z ponad 15-letnim doświadczeniem zawodowym.
Wykształcenie kierunkowe zdobywałam na Uniwersytecie Gdańskim – specjalizacja psychologia sądowa i patologii społecznych oraz na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu- specjalizacja psychologia kliniczna. Głównym obszarem mojej pracy jest wspieranie oraz terapia dzieci doświadczających różnych form krzywdzenia, a także będących w trudnej sytuacji życiowej.
Pracowałam m.in. w Miejskim Zespole Profilaktyki i Terapii Uzależnień, w Domu
Dziennego Pobytu Dziecka „Arka”, Centrum Interwencji Caritas oraz opiniowałam w
sprawach karnych i rodzinnych z udziałem dzieci.
Z ramienia MZPiTU prowadziłam w olsztyńskich przedszkolach autorski program
profilaktyki przemocy seksualnej oraz powołałam Punkt Pomocy Dzieciom Promyk,
świadczący pomoc terapeutyczną dzieciom krzywdzonym. Od 5 lat pracuję w
Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Adopcyjnym w Olsztynie.
Staram się dbać o rozwój zawodowy i poszerzać wiedzę, którą wykorzystuje w pracy.
WYKSZTAŁCENIE:
Swoją pracę poddaję superwizji.
Prywatnie jestem mamą trzech synów, dzięki którym stale się uczę,
doświadczam i odkrywam siebie w różnych aspektach wzajemnych relacji.
Психологічне лікування ранніх симптомів ПТСР
індивідуальні консультації для підлітків та дорослих
кризова допомога
психологічна допомога
проведення досліджень у галузях психології
Вільне володіння англійською мовою.
Biegłe posługiwanie się językiem angielskim.
Współprowadzi grupę rozwoju osobistego dla młodzieży #YOLO oraz Miejską Wioskę, czyli poranne spotkania z empatią. Swoje doświadczenia w budowaniu relacji zdobywa wciąż i nieustannie podczas licznych warsztatów, kursów, konferencji, podczas własnej terapii oraz studiów w specjalizacji mediacje rodzinne na Naukach o Rodzinie (obecnie na ostatnim roku). Wiedzę konfrontuje z rodzinną codziennością, gdzie jest żoną oraz mamą 3 dzieci.
Z wykształcenia jestem ekonomistą po MSGiP i przez wiele lat moja praca odpowiadała mojemu wykształceniu.
Jednak od kilku lat nie pracuję zawodowo. Decyzja o rezygnacji z pracy związana była z potrzebami najmłodszej pociechy, która jest wcześniakiem.
Z Fundacją spotkałam się właściwie już na początku jej istnienia. Początkowo jako uczestniczka różnych warsztatów, potem jako wolontariusz przy niektórych wydarzeniach (konferencje). Aż nasza współpraca zacieśniła się do tego stopnia, że jestem w zarządzie Fundacji.
Moja praca to szeroko rozumiana administracja. To najczęściej ze mną mają kontakt uczestnicy warsztatów, podczas zapisów. Umowy, tabelki, rozliczenia – to moje pole.
Prywatnie, dla wytchnienia, relaksu, odpoczynku – szydełkuję, szyję… Sprawia mi to ogromną radość, a dodatkowo mam niepowtarzalne prezenty dla moich bliskich.
Fundacja Każdy Ważny
ul. Warszawska 13/1
10-081 Olsztyn
KRS 0000559164
NIP: 7393875264
REGON: 361571817
nr konta: 34 1750 0012 0000 0000 3290 1115
Ewa Kazimierczak +48 535 206 306
Agnieszka Skórska +48 604 505 077