Dorota Podgórska-Dutko

trening umiejętności społecznych (TUS)

Jestem pedagogiem z ponad 18-letnim stażem pracy w edukacji, arteterapeutą, socjoterapeutą i trenerem TUS. Uzyskałam certyfikat Konsultanta Psychoterapii Pozytywnej Transkulturowej  (pod patronatem WAPP). Zamierzam kontynuować naukę w zakresie TPP w akredytowanym ośrodku szkoleniowo-terapeutycznym w Leszczyńskim Centrum Psychoterapii Pozytywnej.
Prowadzę w Olsztynie gabinet terapeutyczny „Kłębek”, bo wierzę, że wiele spraw w życiu da się rozsupłać i przekształcić.
Dodatkowo jestem trenerem rekomendowanego programu profilaktycznego „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej” oraz  „Apteczka – Kierunek Optymizm”, jak również programu „Unplugged”.

Ukończyłam kurs Malort i zabawa malarska u Arno Sterna przygotowującego mnie do posługiwania w pracowni Malort, jaką prowadziłam w Olsztynie.
Byłam związana również z Edukacją Domową oraz bliskie są mi tematy związane z neuroróżnorodnością (ADHD, ASD). Intryguje mnie neurobiologia oraz praca z traumą. Patrzę z zaciekawieniem na człowieka. Lubię towarzyszyć dzieciom i dorosłym w ich wewnętrznej wędrówce w poszukiwaniu zdrowia i  harmonii.

Doświadczyłam jak praca w grupie, poprzez doświadczenie swego ciała i głosu, prowadzi do zdrowia fizycznego i emocjonalnego.
Prowadziłam liczne warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży min. podczas Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie, we współpracy z Fundacją „Kółko Graniaste” czy Fundacją Nieboskłon podczas „Mistrzów Życia”.
Uspokaja mnie chodzenie śladami zwierząt po łące i lesie, uważne nasłuchiwanie odgłosów przyrody, dotyk mchu, zapach ziemi oraz codzienna modlitwa medytacji chrześcijańskiej. Cenię sobie prostotę dobrego jedzenia i życia.  Porusza mnie wewnętrznie tradycyjna muzyka ludowa, naturalny śpiew i rytm.  Jednocześnie lubię to co piękne:  oryginalną biżuterię, kolorowe ubrania, sztukę i dobry film.

    Przed pierwszym spotkaniem:

 •  Umawianie wizyty i płatność (przelewy24) odbywają się online za pomocą kalendarza w dole strony. 
 • Po zarezerwowaniu masz 6h na opłacenie rezerwacji (po tym czasie zostanie anulowana i musisz zacząć od nowa).
 •  Z menu wybierasz usługę, która Cię interesuje. 
 • Gdy zamawiasz pakiet kilku spotkań nie musisz płacić od razu za wszystkie. Na dwa dni przed każdym spotkaniem na Twojego maila przyjdzie link do płatności, który wygaśnie po 12 h i rezerwacja zostanie automatycznie anulowana.
 •  Samodzielnie anulować spotkanie możesz najpóźniej 24 h przed wizytą – później jest to już niemożliwe.
  Termin był zabukowany i przeznaczony specjalnie dla Ciebie, a w to miejsce specjalista nie może już nikogo przyjąć.
  Jest to standardowa praktyka w gabinetach.
 •  Jeśli masz jakiekolwiek pytania – zadzwoń 535206306.


  Do zobaczenia na miejscu!

    Gdy przychodzisz z dzieckiem: 

 •   Jeśli przychodzisz w sprawie dziecka wybierz z menu:  wstępna sesja z rodzicem  (trwa ona 90 min.) Jej celem jest zebranie dokładnego wywiadu. Na to spotkanie przychodzą tylko rodzice – wyjątkiem jest spotkanie u Marty Kelly, do której przychodzicie wspólnie z nastolatkiem. 

 •   Możesz przynieść dokumenty lub badania z poradni, które wydają Ci się istotne dla sprawy. 

 •   Podczas spotkania terapeuta/psycholog będzie chciał się dowiedzieć z jakim wyzwaniem przychodzisz.

  – Czasami potrzeba więcej spotkań, by to zrobić (od 1-3), ale te późniejsze trwają już 50 min.
  – Zazwyczaj po spotkaniu z rodzicami, specjalista zaprasza dziecko, by je poznać.
  – Po wizycie dziecka ustalicie cele i dalszy tok postępowania.
  – Umawianie kolejnych spotkań także odbywa się przez tę stronę. Specjalista wyjaśni Ci jak to zrobi