Maja Syczyło

Psychoterapia młodzieży (16+) i dorosłych

Jestem dyplomowanym psychologiem. Studia magisterskie ukończyłam na Wydziale Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Ponadto jestem absolwentką całościowego szkolenia podyplomowego w zakresie psychoterapii Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum UJ, pod kier. naukowym prof. dr hab. n. med. Bogdana de Barbaro.

Doświadczenie kliniczne zdobywałam podczas licznych praktyk i staży, m.in. w Ambulatorium Terapii Rodzin Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży CM UJ, w Zakładzie Terapii Rodzin, na oddziałach psychiatrycznych Szpitala Specjalistycznego im. J. Babińskiego w Krakowie.
Pracowałam m.in. na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Krakowskiego Zespołu Zdrowia Psychicznego oraz na Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Behawioralnych Zakładu Psychoterapii CM UJ w Krakowie (kwalifikacje do Oddziału oraz prowadzenie sesji psychoterapii grupowej i indywidualnej). Usługi psychoterapeutyczne w ramach NFZ realizowałam również w Poliklinice MSWiA w Olsztynie. Obecnie zawodowo związana jestem z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną oraz Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie.

W swoich działaniach zawodowych integruję wiedzę psychologiczną i psychoterapeutyczną z praktyką kliniczną, co pozwala mi analizować problemy wielopłaszczyznowo.

Głównym obszarem moich zainteresowań zawodowych jest praca terapeutyczna z młodzieżą powyżej 16 r.ż., w szczególności ze spektrum autyzmu, a także z parami, rodzinami oraz praca indywidualna z osobami dorosłymi cierpiącymi z powodu nerwic oraz różnego rodzaju trudności w codziennym funkcjonowaniu osobistym, społecznym i zawodowym.

W pracy terapeutycznej opieram się na podejściu psychodynamicznym i systemowym. Podstawą mojej pracy jest założenie o indywidualnym charakterze trudności osoby zgłaszającej się po pomoc, co wynika z przekonania, że każdy człowiek ma jedyne w swoim rodzaju doświadczenia, predyspozycje, zasoby, które pozwalają mu na funkcjonowanie zgodnie z wymaganiami rzeczywistości, a jednocześnie realizowanie się w sferze pracy, miłości, zabawy.

Jestem członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

W swojej pracy kieruję się zasadami kodeksu zawodowego psychologa.

    Przed pierwszym spotkaniem:

  •  Umawianie wizyty i płatność (przelewy24) odbywają się online za pomocą kalendarza w dole strony. 
  • Po zarezerwowaniu masz 6h na opłacenie rezerwacji (po tym czasie zostanie anulowana i musisz zacząć od nowa).
  •  Z menu wybierasz usługę, która Cię interesuje. 
  • Gdy zamawiasz pakiet kilku spotkań nie musisz płacić od razu za wszystkie. Na dwa dni przed każdym spotkaniem na Twojego maila przyjdzie link do płatności, który wygaśnie po 12 h i rezerwacja zostanie automatycznie anulowana.
  •  Samodzielnie anulować spotkanie możesz najpóźniej 24 h przed wizytą – później jest to już niemożliwe.
    Termin był zabukowany i przeznaczony specjalnie dla Ciebie, a w to miejsce specjalista nie może już nikogo przyjąć.
    Jest to standardowa praktyka w gabinetach.
  •  Jeśli masz jakiekolwiek pytania – zadzwoń 535206306.


    Do zobaczenia na miejscu!

    Gdy przychodzisz z dzieckiem: 

  •   Jeśli przychodzisz w sprawie dziecka wybierz z menu:  wstępna sesja z rodzicem  (trwa ona 90 min.) Jej celem jest zebranie dokładnego wywiadu. Na to spotkanie przychodzą tylko rodzice – wyjątkiem jest spotkanie u Marty Kelly, do której przychodzicie wspólnie z nastolatkiem. 

  •   Możesz przynieść dokumenty lub badania z poradni, które wydają Ci się istotne dla sprawy. 

  •   Podczas spotkania terapeuta/psycholog będzie chciał się dowiedzieć z jakim wyzwaniem przychodzisz.

    – Czasami potrzeba więcej spotkań, by to zrobić (od 1-3), ale te późniejsze trwają już 50 min.
    – Zazwyczaj po spotkaniu z rodzicami, specjalista zaprasza dziecko, by je poznać.
    – Po wizycie dziecka ustalicie cele i dalszy tok postępowania.
    – Umawianie kolejnych spotkań także odbywa się przez tę stronę. Specjalista wyjaśni Ci jak to zrobi

Umów się na wizytę: