KONFERENCJA: Jak być rodzicem i wychowawcą w trudnym czasie?

O przywództwie w relacjach, zdrowiu psychicznym i wspieraniu w trudnych momentach. 

To 5 konferencja organizowana przez Fundację Każdy Ważny organizowana dla rodziców, wychowawców i tych, którzy interesują się budowaniem zdrowych relacji.
Wydarzenie skierowane jest do wszystkich dorosłych, którym zależy na dbaniu o zdrowie psychiczne rozwój i pełne zrozumienia relacje w rodzinie, w szkole, tam gdzie pracujemy. Zapraszamy:
  • rodziców,
  • wychowawców i nauczycieli,
  • dyrektorów placówek oświaty,
  • specjalistów, pracujących w obszarze wsparcia drugiego człowieka,
  • każdego kto jest zainteresowany zdrowiem psychicznym i budowaniem zdrowych relacji.
NA KONFERENCJI USŁYSZYSZ CIEKAWE PRZYKŁADY I DOWIESZ SIĘ:
✅ O czym mówi teoria przywiązania. Jakie są więzi bezpieczne i pozabezpieczne. Jak budować więzi, które dają poczucie bezpieczeństwa i spełnienia.
✅ Jak zdjąć szkolną presję z rodziców, dzieci i nauczycieli. Jak budować relację w szkole, by nie wypalić się i czerpać satysfakcję z pracy pomimo trudności.
✅ Jak budować zdrowe więzi i kontakt w czasie niezgody, konfliktu, nieporozumienia?
🔸 SYLWIA WŁODARSKA, znana także jako „Pani swojego szczęścia” – mediatorka w nurcie Porozumienia bez Przemocy (NVC), coach, trenerka empatycznej komunikacji, mama, partnerką i przedsiębiorczyni. Blogerka i organizatorka konferencji „Bliżej Potrzeb – Bliżej Szczęścia”, które gromadzą co roku setki uczestników. Na codzień pracuje w Warszawie. Jej marzeniem jest świat pełen szczęśliwych ludzi żyjących tak, jak chcą żyć, wspierających swoje dzieci w drodze do szczęścia, uwzględniających potrzeby innych.
🔸 PIOTR PATEJUK – dyrektor liceum w Ostródzie, nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie i języka niemieckiego. W latach 2018-2021 wicedyrektor XIII LO Katolickiego im. Świętej Rodziny w Olsztynie, zapalony dziennikarz i redaktor. Prowadzi portal horyzonty.info, audycje w radiu Profeto, swój kanał na YT z powtórkami do matury z historii i WOS. Lubi działać, więc angażuje się w życie społeczno-kulturalne swojego miasta – Ostródy.
🔸 MAJKA MAZUR – coach, mediatorka w duchu NVC, pasjonatka i trenerka Rodzicielstwa Bliskości. Jej pasją jest wspieranie rodziców w rozwoju i relacjach z dziećmi. Prowadzi warsztaty, grupy wsparcia i konsultacje indywidualne. Na co dzień wiceprezeska Fundacji Każdy Ważny.
🔸 ANNA TUTKA – Trenerka Empatycznej Komunikacji, Coach, Praktyk Terapii IFS (Internal Family System). Uczy lekkości w relacjach ze sobą i innymi. Prowadzi warsztaty dla firm, rodziców, szkół i przedszkoli. Blogerka. 

9:00 – 10:00 – rejestracja uczestników

10:00 – 10:15 – przywitanie i wprowadzenie w tematykę konferencji

10:15 – 11:00 – Majka Mazur: Co nas chroni w trudnych czasach? – teoria przywiązania i wpływ więzi na zdrowie psychiczne.

11:15 – 12:00 – Piotr Patejuk: Jak wspierać relacje w szkole w trudnym czasie?

12:00 – 12:30 – przerwa

12:30 – 13:15 – Sylwia Włodarska – W konflikcie i w kontakcie – wspieranie w trudnych chwilach.

13:15 – 14:00 – Anna Tutka – Jak zadbać o swój dobrostan w niestabilnych czasach?

14:00 – 14:30 – panel dyskusyjny – pytania

14:45 – 15:00 – zakończenie

 

(program może ulec zmianie)

  • 03 grudnia 2022
  • 10:00 - 15:00
 

Urząd Wojewódzki w Olsztynie ul. Piłsudskiego 7/9  sala 160

Wpłacasz ile możesz, jako darowiznę

Darowiznę możesz odpisać od podatku.

ZGŁOSZENIA PRZEZ FORMULARZ

Wojewoda Warmińsko-Mazurski

PATRON HONOROWY

Prowadzący

Majka Mazur

Coach I Mediatorka NVC, Trenerka Rodzicielstwa Bliskości

Coach NVC – ukończyła need-based coaching Pernille Plantener (PCC certyfikowanej trenerki NVC), mediator – Studium Mediacji opartej na Porozumieniu bez przemocy, facylitator – kręgi socjokratyczne i NVC, trener Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów – Edycja Trenerska prowadzona przez Agnieszkę Stein i Sylwię Włodarską.

Majka regularnie prowadzi w fundacji warsztaty dla rodziców, które pomagają zrozumieć siebie i dzieci, uczą komunikacji i dają wsparcie w trudach rodzicielskich. Oprócz tego wspiera indywidualnie dorosłych przez konsultacje rodzicielskie oraz coaching oparty o Porozumienie bez Przemocy.

Coach to osoba, która pomaga Ci odkryć kompetencje, potencjał, Twoją drogę do celu. Praca coacha oparta jest na partnerskiej relacji i wzajemnym zaufaniu.

Coach, to nie jest osoba, która da Ci gotowe rozwiązania na Twoje wyzwania i trudności, ale pomoże Ci poszukać odpowiedzi, które są w Tobie, wierząc, że jesteś ekspertką/ekspertem od swojego życia. Jeśli więc nie widzisz się w psychoterapii, a jednocześnie potrzebujesz nowej perspektywy na swoje miejsce oraz sytuacje – zgłoś się na coaching.

Sylwia Włodarska

Znana także jako Pani swojego szczęścia – mediatorka w nurcie Porozumienia bez Przemocy (NVC), coach, trenerka empatycznej komunikacji, mama, partnerką i przedsiębiorczyni. Blogerka i organizatorka konferencji „Bliżej Potrzeb – Bliżej Szczęścia”, które gromadzą co roku setki uczestników.

Jej marzeniem jest świat pełen szczęśliwych ludzi żyjących tak, jak chcą żyć, wspierających swoje dzieci w drodze do szczęścia, uwzględniających potrzeby innych.

Temat na konferencji: W konflikcie i w kontakcie. 

Piotr Patejuk

Od 2022 dyrektor liceum w Ostródzie Nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie i języka niemieckiego. W latach 2018-2021 wicedyrektor XIII LO Katolickiego im. Świętej Rodziny w Olsztynie, zapalony dziennikarz i redaktor. Prowadzi portal horyzonty.info, audycje w radiu Profeto, swój kanał na YT z powtórkami do matury z historii i WOS.

Lubi działać, więc angażuje się w życie społeczno-kulturalne swojego miasta – Ostródy.

Anna Tutka

Trenerka Empatycznej Komunikacji, Coach, Praktyk Terapii IFS (Internal Family System)

Uczy lekkości w relacjach ze sobą i innymi. Pomaga zmienić trudne relacje w takie, które dają spokój, radość, satysfakcję. Po to, aby było w życiu lżej.

Prowadzi warsztaty dla biznesu, kobiet, rodziców, szkół i przedszkoli. Prowadzi indywidualne sesje coachingowe oraz sesje terapii IFS.
Zgłębia Porozumienie bez Przemocy (NVC) jako drogę do dobrego i szczęśliwego życia.
Autorką bloga Anna Tutka Empatycznie.
Prywatnie mam trójki dzieci. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze MTB.

Zobacz

inne wydarzenia