Treningu Umiejętności Społecznych wspiera w różnych wyzwaniach:
Tematyka i warsztaty są dostosowane do potrzeb danej grupy.
Podczas warsztatów dzieci uczą się:
Umiejętności te ćwiczone są podczas zabaw i gier, ale przede wszystkim dzięki tworzeniu przez terapeutów sytuacji społecznych, umożliwiających przełamanie błędnych schematów i sposobów reagowania.
Korzyści TUS dla dziecka:
Daj dziecku narzędzia do rozumienia siebie i świata.
TUS to cykl 12 spotkań, które są co tydzień.
Jedno spotkanie trwa 75 min dla dzieci lub 1,5-2h dla młodzieży.
Zajęcia w grupach:
I GRUPA: 5 – 6 lat – środy 16:30 – prowadząca: Justyna Skorupa (max. 6 osób w grupie)
II GRUPA: 7 – 9 lat – środy 16:30 – Prowadzące: Dorota Podgórska-Dutko i Grażyna Kaczorek
III GRUPA: 10-12 lat – środy 17:45 –Prowadzące: Dorota Podgórska-Dutko i Grażyna Kaczorek
IV GRUPA: 13- 14/15 lat (7 i 8 klasa) – środy 19:00 –Prowadzące: Justyna Skorupa i Kamila Świniarska
V GRUPA: szkoły średnie 15+ – piątki 17:00 – 18:30 – Prowadzące: Justyna Skorupa i Kamila Świniarska (start grupy po zebraniu min. 10 os)
ZGŁOSZENIA przez –> FORMULARZ <– obowiązkowe!
NABÓR jest CIĄGŁY – ale grupy startują semestralnie (październik i luty)!
Koszt uczestnictwa:
Jestem pedagogiem z ponad 18-letnim stażem pracy w edukacji, arteterapeutą, socjoterapeutą i trenerem TUS. Uzyskałam certyfikat Konsultanta Psychoterapii Pozytywnej Transkulturowej (pod patronatem WAPP). Zamierzam kontynuować naukę w zakresie TPP w akredytowanym ośrodku szkoleniowo-terapeutycznym w Leszczyńskim Centrum Psychoterapii Pozytywnej.
Prowadzę w Olsztynie gabinet terapeutyczny „Kłębek”, bo wierzę, że wiele spraw w życiu da się rozsupłać i przekształcić.
Dodatkowo jestem trenerem rekomendowanego programu profilaktycznego „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej” oraz „Apteczka – Kierunek Optymizm”, jak również programu „Unplugged”.
Ukończyłam kurs Malort i zabawa malarska u Arno Sterna przygotowującego mnie do posługiwania w pracowni Malort, jaką prowadziłam w Olsztynie.
Byłam związana również z Edukacją Domową oraz bliskie są mi tematy związane z neuroróżnorodnością (ADHD, ASD). Intryguje mnie neurobiologia oraz praca z traumą. Patrzę z zaciekawieniem na człowieka. Lubię towarzyszyć dzieciom i dorosłym w ich wewnętrznej wędrówce w poszukiwaniu zdrowia i harmonii.
Doświadczyłam jak praca w grupie, poprzez doświadczenie swego ciała i głosu, prowadzi do zdrowia fizycznego i emocjonalnego.
Prowadziłam liczne warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży min. podczas Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie, we współpracy z Fundacją „Kółko Graniaste” czy Fundacją Nieboskłon podczas „Mistrzów Życia”.
Uspokaja mnie chodzenie śladami zwierząt po łące i lesie, uważne nasłuchiwanie odgłosów przyrody, dotyk mchu, zapach ziemi oraz codzienna modlitwa medytacji chrześcijańskiej. Cenię sobie prostotę dobrego jedzenia i życia. Porusza mnie wewnętrznie tradycyjna muzyka ludowa, naturalny śpiew i rytm. Jednocześnie lubię to co piękne: oryginalną biżuterię, kolorowe ubrania, sztukę i dobry film.
Obecnie pracuję w Olsztynie we współpracy z Każdy Ważny, prowadząc konsultacje indywidualne oraz grupy.
Moje konsultacje skierowane są do:
Jeśli konsultacja dotyczy dziecka lub pracy z dzieckiem, wówczas pierwsze spotkanie (90 min.) odbywa się z rodzicem w celu zebrania wywiadu, analizy dokumentacji, określenia potrzeb, wyzwań oraz obszarów do wymagających konsultacji.
Pracuję:
W Fundacji Każdy Ważny prowadzę:
Tytuł Magistra Psychologii o specjalności klinicznej zdobyłam na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. W swojej pracy inspiruję się Terapią Skoncentrowaną na Rozwiązaniach oraz Terapią Schematów. Poza Fundacją wspieram młodzież w Szkole Podstawowej pracując na
stanowisku Psychologa oraz prowadząc warsztaty profilaktyczne w województwie warmińsko-mazurskim.
Obszary, w których pracuję:
Certyfikaty | Szkolenia:
FUNDACJA KAŻDY WAŻNY
ul. Warszawska 13/1
10-081 Olsztyn
KRS 0000559164
NIP: 7393875264
REGON: 361571817
nr konta:
34 1750 0012 0000 0000 3290 1115
KONTAKT: