Ścieżka Zrozumienia – bliscy osób z chorobą psychiczną

Razem przez Trudności

Witaj w naszej grupie wsparcia dla bliskich osób

dotkniętych chorobą psychiczną.

 • Jesteśmy tu, aby stworzyć miejsce pełne zrozumienia, akceptacji i wsparcia dla każdego, kto ma bliską osobę borykającą się z problemami psychicznymi.
 • Chcemy, abyś wiedział, że nie jesteś sam/a ani samotny/a w tym doświadczeniu.
 • Chcemy dać przestrzeń na Twoją historię i trud, który niesiesz.
 
 • Nasza grupa zapewnia bezpieczne i wspierające środowisko, w którym możesz podzielić się swoimi uczuciami, doświadczeniami i obawami.
 • Tutaj znajdziesz ludzi, którzy rozumieją trudności, z jakimi się borykasz, ponieważ sami również stoją przed podobnymi wyzwaniami.
Jeśli ktoś z Twoich bliskich lub przyjaciół choruje np na: 
 1. Depresję
 2. Chorobę afektywną dwubiegunową (bipolarna)
 3. Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD)
 4. Zaburzenie lękowe
 5. Schizofrenię
 6. Zaburzenia urojeniowe
 7. Inne zaburzenia psychotyczne
 8. Otępienie (np. naczyniopochodne, choroba Alzheimera)
oraz inne…

To zapraszamy Cię do naszej wspólnoty.

 

Dlaczego Warto Do Nas Dołączyć?

 1. Wsparcie Emocjonalne: Oferujemy wsparcie emocjonalne dla osób, które mają bliskich dotkniętych chorobą psychiczną. Bez względu na to, czy potrzebujesz kogoś, kto wysłucha Cię w trudnych chwilach, czy ktogoś kto podzieli się swoimi doświadczeniami, jesteśmy tutaj dla Ciebie.
 2. Zrozumienie: W naszej grupie wszyscy mają doświadczenie związane z opieką nad osobą z chorobą psychiczną. Możesz czuć się zrozumiany i akceptowany bez oceniania.
 3. Praktyczne Wskazówki i Porady: Dzielimy się praktycznymi strategiami i poradami dotyczącymi radzenia sobie z trudnościami, jakie mogą wystąpić w opiece nad osobą z chorobą psychiczną.
 4. Zbudowanie Wspólnoty: Tworzymy wspólnotę ludzi, którzy wzajemnie się wspierają i motywują. Razem możemy przezwyciężyć trudności i budować lepsze jutro.
 5. Wsparcie Profesjonalistki: Grupą opiekuje się osoba przygotowana z doświadczeniem w opiece i wspieraniu osób z chorobą psychiczną oraz ich bliskich.

Spotkania prowadzi HELENA CYRANIK 

Jestem lekarką, w trakcie specjalizacji z psychiatrii oraz psychoterapeutką w trakcie szkolenia. Bardzo doceniam bezpośrednia pracę z ludźmi, dlatego na co dzień pracuję w Szpitalu Psychiatrycznym w Olsztynie w oddziale ogólnopsychiatrycznym oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego dla osób dorosłych. W wolnym czasie chętnie słucham płyt winylowych albo staram się uchwycić mijające chwile okiem aparatu fotograficznego.

13 czerwca 17:30 - 20:30

 • Spotkania będą raz w miesiącu w ramach Darowizny.
 • Prosimy Cię o Twój dowolny wkład w istnienie Fundacji Każdy Ważny i miejsca spotkań.
 • Darowiznę możesz wpłacić poniżej.

Wpłacasz ile możesz, jako darowiznę

Darowiznę możesz odpisać od podatku.

ZGŁOSZENIA PRZEZ FORMULARZ

Zobacz

inne wydarzenia